Uzbrukumā Kažociņam izmantots gāzes baloniņš, Mixnews.lv

Uzbrukumā Kažociņam izmantots gāzes baloniņš (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 23. janvārī plkst. 12:55

Uzbrukumā bijušajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam Jānim Kažociņam izmantots gāzes baloniņš, aģentūrai LETA pastāstīja nu jau bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kura birojā bijušais SAB šefs nodarbojās ar starptautiskās drošības un informācijas tehnoloģiju jautājumiem.

Pabriks ar savu bijušo kolēģi ceturtdien sazvanījies, un bijušajam ministram bijis prieks dzirdēt, ka Kažociņam ir "moža balss". Pabriks detaļās par runāto ar Kažociņu nevēlējās ieslīgt, taču atklāja, ka bijušajam SAB direktoram netālu no mājām uzbrukuši divi cilvēki - viens no priekšas, otrs no mugurpuses, izmantojot arī gāzes baloniņu. Iespējams, uzbrucēji arī iepriekš sekojuši.

Bijušais aizsardzības ministrs nedomā, ka uzbrucējus vadījuši mantkārīgi motīvi, taču uzbrukuma iemesli ir jāskaidro policijai.

Līdz ar Pabrika aiziešanu no Aizsardzības ministrijas Kažociņš trešdien arī bija spiests pamest Pabrika biroju. Vēl trešdien ap pusdienas laiku aģentūra LETA novēroja, ka bijušais SAB direktors piedalījās aizsardzības ministru maiņas ceremonijā. Jaunais ministrs Raimonds Vējonis trešdien nevarēja vēl pateikt, vai Kažociņu paturēs ministrijā.

Šobrīd nav zināms, vai Kažociņam norīkota apsardze. Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis nekomentēja, vai Kažociņam ir apsardze, bet Drošības policijā (DP) skaidroja, ka DP nodrošina apsardzi Ministru prezidentam, Saeimas priekšsēdētājam, citām ar Ministru kabineta rīkojumu vai Saeimas Prezidija lēmumu noteiktām amatpersonām, kā arī citām amatpersonām, kurām radies pēkšņs apdraudējums. Ministru kabineta noteikumi neparedz bijušo aizsargājamo amatpersonu aizsardzību.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka par uzbrukumu Valsts policijā uzsākts kriminālprocess par huligānismu un pašlaik policija strādā pie versiju izvirzīšanas.

Pagaidām aizdomās turēto nav. Plašāku informāciju policija izmeklēšanas interesēs nesniedz. Ar Kažociņu sazināties aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies.

LNT raidījumam "900 sekundes" iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pastāstīja, ka Kažociņa veselības stāvoklim nav radītas lielas briesmas. Ministrs nevēlējās iedziļināties sīkās detaļās un piebilda, ka uzbrukumā iesaistītas divas personas un neesot izslēgts, ka tas saistīts ar Kažociņa profesionālo darbību.

Kažociņš pērn pēc SAB direktora amata pamešanas darbojās toreizējā aizsardzības ministra Arta Pabrika birojā. Savukārt pērnā gada nogalē viņš uz īsu brīdi vadīja Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisiju, taču pēc sabiedrības kritikas par komisijas finansējumu Kažociņš to pameta.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Tā kremlis parāda, ka nesodīti var izrēķināties ar jebkuru nepaklausīgo.