Rīgā telefonkrāpnieki no divām sirmgalvēm izmāna teju 6000 eiro, Mixnews.lv

Rīgā telefonkrāpnieki no divām sirmgalvēm izmāna teju 6000 eiro

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 23. janvārī plkst. 13:54

Rīgā trešdien reģistrēti divi gadījumi, kad tā dēvēto telefonkrāpnieku lamatās iekritušas divas kundzes, samaksājot 5700 eiro, ziņo LETA.

1950.gadā dzimušajai Bolderājas iedzīvotājai uz mājas telefonu piezvanīja kāds vīrietis, kurš informēja, ka viņas dēls, kurš strādā ārzemēs, izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, kurā cietusi kāda meitene.

Zvanītājs stādījās priekšā kā cietušās meitenes advokāts. Lai izvairītos no paredzētā soda, jāsamaksā 5000 eiro. Advokāts pārsvarā runāja krievu valodā un vietām arī angliski.

Brīdi pēc sarunas sievietes dzīvesvietā ieradās kāds angliski runājošs jaunietis, kuram sieviete iedeva 4700 eiro. Vēlāk sieviete sazinājās ar dēlu un noskaidroja, ka tāds negadījums nav bijis, un saprata, ka tikusi apkrāpta.

Tajā pašā dienā no telefonkrāpnieka cieta vēl kāda 1926.gadā dzimusi sieviete. Arī viņai uz mājas telefonu piezvanījis krievu valodā runājošs vīrietis, kurš paziņoja, ka viņas dēls iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā.

Lai dēlam nebūtu nepatikšanas, esot jāsamaksā 1500 eiro. Ņemot vērā, ka sirmgalvei nebija pieprasītās summas, viņa samaksāja 1000 eiro, bet vēlāk saprata, ka tikusi apkrāpta.

Telefonkrāpnieki Rīgā un citās Latvijas pilsētās uzdarbojas vairākus gadus.

Komentāri