Policija pārsūdz lēmumu, ar kuru atcelts aizdomās turētā statuss Zaharjinam un Segalam, Mixnews.lv

Policija pārsūdz lēmumu, ar kuru atcelts aizdomās turētā statuss Zaharjinam un Segalam

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 24. janvārī plkst. 19:35

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pārsūdzējusi Liepājas prokuratūras prokurora Ulda Kursinska lēmumu, ar kuru atcelts aizdomās turētā statuss maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam, ziņo LETA.

Liepājas prokuratūras prokurors šajā kriminālprocesā arī nolēma atcelt cietušā statusu uzņēmējam Kirovam Lipmanam. Šo lēmumu Lipmans pārsūdzējis Liepājas prokuratūras virsprokuroram Atim Dzērvēnam, apliecināja uzņēmēja advokāts Pāvels Rebenoks.

Lipmans vērsies arī pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, kuram lūdz noteikt kriminālprocesā citu uzraudzības iestādi, piemēram, Rīgas tiesu apgabala prokuratūru.

Lipmans uzskata, ka Liepājas prokuratūra un Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra vai nu acīmredzami nav ieinteresētas uzraudzīt izmeklēšanas gaitu un aktīvi veicināt to, vai arī nespēj šo uzraudzības funkciju pienācīgi kādu citu apstākļu dēļ veikt. Tā rezultātā krimināllieta, iespējams, tiks izbeigta, kas viņa ieskatā nav pieļaujams un ir pret sabiedrības interesēm.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pērn vasarā Valsts policija piemēroja aizdomās turētā statusu Sergejam Zaharjinam, toreizējam "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Iļjam Segalam.

Liepājas prokuratūras prokurors Kursinskis nesen nolēma atcelt trijotnei aizdomās turētā statusu. Tāpat atcelti drošības līdzekļi.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga iepriekš teica, ka Liepājas prokuratūras prokurors kā lietu uzraugošais prokurors šādu lēmumu pieņēma, jo uzskata, ka lēmumi par personas atzīšanu par aizdomās turamo nav pietiekami pamatoti.

Pašlaik šīs personas ir atzītas par personām, pret kurām ir sākts kriminālprocess, - konkrētais kriminālprocess izmeklēšanas turpināšanai atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. Prokurora lēmums par statusa atcelšanu ir pārsūdzams likumā noteiktā kārtībā.

Valsts policija pērn vasarā līdz ar aizdomās turētā statusa piemērošanu trijotnei noteica arī drošības līdzekļus - policijas uzraudzību un aizliegumu ieņemt amatu.

Kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu AS "Liepājas metalurgs" vadības noziedzīgu rīcību, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) pagājušā gada 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

ENAP priekšnieks Gatis Gudermanis toreiz žurnālistiem skaidroja, ka kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti. Izmeklēšanas darbībās piedalījās arī VP pretterorisma vienība "Omega".

Gudermanis iepriekš paziņoja, ka kriminālprocess ir diezgan apjomīgs, tāpēc ātrus izmeklēšanas rezultātus policija nesola. ENAP lietas izmeklēšanā sadarbojas ar ārvalstīm, taču netiek atklāts, ar kurām. Policija arī sadarbojas ar Valsts kasi un vērtē uzņēmumā veiktā audita rezultātus.

ENAP priekšnieks iepriekš apstiprināja, ka kriminālprocess sākts pēc "Liepājas metalurga" akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma pagājušā gada augustā. Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar "Liepājas metalurgu".

Liepājas tiesa pagājušā gada 12.novembrī nolēma izbeigt "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot līdzšinējo TAP administratoru Haraldu Velmeru. Tas nozīmē, ka "Liepājas metalurgs" pilnībā pāriet maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.

Līdz ar maksātnespējas pasludināšanu no darba tika atbrīvoti nedaudz vairāk kā 1500 uzņēmuma darbinieki.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase pērn jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Foto: metalurgs.lv

Komentāri