Traktors avarē benzīntankā (papildināts), Mixnews.lv

Traktors avarē benzīntankā (papildināts)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 25. janvārī plkst. 11:45

Engures novadā "Virši-A" degvielas uzpildes stacijā (DUS) avarējis traktors, kā rezultātā notikusi šķidruma noplūde, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukums uz DUS Engures novada Smārdes pagastā saņemts pl.18.02. Traktors saslīdējis, uztriecoties cisternai. Pēc sadursmes noplūdusi viela 100-150 litru apmērā, kas tikusi savākta, informēja glābēji.

Negadījums noticis "Virši-A" DUS, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja uzpildes stacijas vadītāja Žanna Ždana. Sīkākus komentārus viņa atteicās sniegt.

Savukārt "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš "Nozare.lv" pastāstīja, ka traktors aizķēris smagajai tehnikai paredzēto "AdBlue" cisternu.

"Brauca uzpildīties, bija apstājies, iegājis uzpildes stacijā pēc cigaretēm, braucot prom, aizdomājies, aizķēris cisternu," ar savā rīcībā esošajiem notikušā apstākļiem dalījās Riekstiņš.

Uzņēmējs paskaidroja, ka videi kaitējums nav nodarīts, jo noplūdušais šķidrums, kas uzreiz savākts, nav nedz nafta, nedz ķīmija, tā nav toksiska viela un netiek klasificēta kā bīstama. "Runa ir par jaunās paaudzes transportu, par Eiropas prasībām, un "AdBlue" šķīdums padara nekaitīgākas izplūdes gāzes," teica Riekstiņš.

Kā liecina informācija degvielas tirgotāja "Neste Oil" mājaslapā, "AdBlue" ir karamīdu šķīdums, kas tiek izgatavots no tehniski tīra karbamīda un demineralizēta ūdens. "AdBlue" tiek lietots jaunākās paaudzes kravas un vieglajās pasažieru automašīnās, kas aprīkotas ar īpašām "AdBlue" tvertnēm.

Riekstiņš atklāja, ka DUS bija apdrošināta apdrošināšanas sabiedrībā "BTA Insurance Company". "Par nodarītajiem zaudējumiem pagaidām ir pāragri spriest," sacīja "Virši-A" valdes priekšsēdētājs.

Komentāri