Prokuratūra par korupciju apsūdz neiroķirurgu, Mixnews.lv

Prokuratūra par korupciju apsūdz neiroķirurgu (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 25. janvārī plkst. 16:03

Ģenerālprokuratūra par korupciju uzrādījusi apsūdzību kādas Rīgas slimnīcas neiroķirurgam.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga aģentūrai LETA pastāstīja, ka ārstam apsūdzība uzrādīta pēc diviem Krimināllikuma pantiem - prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu un krāpšanu nelielā apmērā.

Bargākais sods par krāpšanu ir brīvības atņemšana līdz vienam gadam, bet par prettiesisku labumu var piemērot cietumsodu līdz pieciem gadiem. Inkriminētās naudas summas un citus faktus pirmstiesas izmeklēšanas interesēs prokuratūra pagaidām neatklāj.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka kādas Rīgas pilsētas slimnīcas neiroķirurgs, mantkārīga nolūka vadīts, vairākkārt izdarīja nepatiesus ierakstus ambulatorā pacienta talonos par it kā veiktajām medicīniskajām manipulācijām, kas apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem, tādējādi izkrāpjot no Nacionālā veselības dienesta veselības aprūpei paredzēto finansējumu vairāk nekā 100 latu (142 eiro) apmērā.

Ārsts arī prettiesiski pieprasījis un pieņēmis no pacienta labumu par veiktajām procedūrām un sniegtajām konsultācijām.

Šobrīd nav zināms vai apsūdzība precīzi saskan ar KNAB publisko paziņojumu. KNAB jau iepriekš paziņojis, ka arī turpmākajos gados pastiprināti turpinās pievērst uzmanību korupcijas apkarošanai veselības aprūpē.

Komentāri 1
Taspirms 5 gadiem
ir tas no komsomolca amerikosa brigades.