Noteiktais sods Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā zēna mātei ir pārsūdzēts, Mixnews.lv

Noteiktais sods Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā zēna mātei ir pārsūdzēts

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 26. janvārī plkst. 11:28

Bauskas rajona tiesas lēmums atcelt Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas noteiktos sodus Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā zēna mātei ir pārsūdzēts, - martā šo administratīvo lietu skatīs Zemgales apgabaltiesa.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūru LETA informēja, ka no vainotā zēna mātes iesniegtajām divām sūdzībām, kuras tiesa pērn apmierināja, par vienu, kas saistīta ar pirmklasnieka piekaušanas gadījumu, 19.decembrī Bauskas rajona tiesā ir saņemta cietušā pārstāvja apelācijas sūdzība, un lieta pārsūtīta apgabaltiesai, bet otrā lietā, kas nav saistīta ar konkrēto piekaušanas gadījumu, spriedums nav pārsūdzēts un tas ir stājies spēkā.

Savukārt pārsūdzētā administratīvo pārkāpumu lieta ir nozīmēta izskatīšanai rakstveida procesā Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā šā gada 5.martā, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka.

Kā ziņots, pērn 26.novembrī Bauskas rajona tiesa atcēla Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas noteiktos sodus saistībā ar Jaunjelgavas pirmklasnieka piekaušanā vainotā zēna mātei abās administratīvā pārkāpuma lietās.

Iepriekš Leveika informēja, ka abās lietās tika apmierinātas mātes sūdzības par Vecumnieku novada administratīvās komisijas lēmumu un abi komisijas lēmumi ir atcelti. Pilni spriedumi bija pieejami 2.decembrī. Vecumnieku novada domes administratīvās komisijas vadītāja Līga Šķiliņa aģentūrai LETA pauda, ka komisija lems par turpmāko tikai pēc pilnu spriedumu tekstu saņemšanas, konsultējoties ar pašvaldības vadību.

Viņa pauda šaubas, vai būtu lietderīgi šādu lietu stiept ilgāk, un vērtīgāk būtu, ja visas incidentā iesaistītās puses izdarītu secinājumus no notikušā. Tomēr Administratīvās komisijas turpmākie lēmumi būšot skaidri tikai pēc 2.decembra.

Jau ziņots, ka aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts pirmās klases skolēns.

Valsts policijā veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus.

Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka abi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā - maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām tika nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Valsts policija bija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Gan Vecumnieku novada domes Administratīvā komisija, gan Jaunjelgavas novada domes Administratīvā komisija no policijas saņemtajā lietā konstatēja noilgumu attiecībā uz zēnu pārkāpumiem, tāpēc sestās klases zēniem sodu nepiemēroja, bet viņu mātēm piemēroja naudas sodus.

Administratīvā pārkāpuma protokols abu nepilngadīgo mātēm noformēts par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz simts latiem. Vecumnieku novada Administratīvā komisija viena zēna mātei piemēroja sodu arī par zēna uzvedību skolā.

Komentāri