Finanšu policija apturējusi grupējumu, kas valstij nodarījis 0,85 miljonu eiro zaudējumus, Mixnews.lv

Finanšu policija apturējusi grupējumu, kas valstij nodarījis 0,85 miljonu eiro zaudējumus

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 27. janvārī plkst. 11:14

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 22.janvārī apturējusi starptautiska noziedzīga grupējuma darbību, informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja, ziņo LETA.

Noziedzīgais grupējums gada laikā izvairījās no nodokļa nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot zaudējumus valsts budžetam 850 946 eiro apmērā, tostarp izkrāpts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 393 964 eiro apmērā. Kriminālprocesā vienlaikus veiktas 38 kratīšanas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Trim personām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas "klienti" savās pievienotās vērtības nodokļa atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru. Starptautiska noziedzīga grupējuma darbības shēmā iesaistīti ne mazāk kā 30 uzņēmumi, kuru pamatnodarbošanās ir automašīnu tirdzniecība un dārgmetālu iepirkšana un realizācija.

Sadarbojoties ar Lietuvas un Igaunijas tiesībsargājošām iestādēm, kriminālprocesu gaitā vienlaicīgi gan Latvijā - Rīgā, Rīgas rajonā, Ogrē, Ogres novadā, Valmierā un Valmieras novadā -, gan Lietuvā un Igaunijā tika veiktas kratīšanas uzņēmumu juridiskajās adresēs, iesaistīto personu dzīvesvietās un automašīnās. Kratīšanu laikā izņemti 5965 eiro, nereģistrēts šaujamierocis un munīcija, kā arī zelts un sudrabs, kuru aptuvenā vērtība pašlaik ir 70 000 eiro.

Saistībā ar šo lietu Finanšu policijas pārvalde sākusi trīs kriminālprocesus. Kriminālprocesos par aizdomās turētām atzītas 14 personas, trijām personām, kuras ir Latvijas iedzīvotāji, piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, bet pārējām 11 - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Trijām no aizdomās turētām personām ir krimināla pagātne.

Komentāri