Policija agrā rītā tramvajā atrod pārsalušu bērnu; pusaudži dauza logus un staigā pa ledu, Mixnews.lv

Policija agrā rītā tramvajā atrod pārsalušu bērnu; pusaudži dauza logus un staigā pa ledu

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 27. janvārī plkst. 14:26

Rīgas Pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki piektdien, 24.janvārī, agri no rīta, pēc pl.6:30, saņēma informāciju, ka tramvajā brauc laika apstākļiem nepiemēroti plāni ģērbies bērns, ziņo LETA.

Policisti nekavējoties devās uz notikuma vietu un sastapa tur septiņus gadus vecu puisēnu, kurš bija pārsalis. Izsauktās Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti pārbaudīja mazā ceļotāja veselību un konstatēja, ka bērnam veselības problēmu nav.

Policisti savukārt sazinājās ar saviem kolēģiem Kurzemes pārvaldē un palūdza apsekot zēna mātes deklarēto dzīvesvietu. Brīdi vēlāk policijā tika saņemts zvans no puisēna mātes, kura paskaidroja, ka viņas dēls ir aizbēdzis no mājām un viņa pati aizbrauks pēc dēla.

Informācija par notikušo nodota Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem, kuri skaidros mazā bēgļa rīcības pamatojumu. Savukārt pēc pl.17:00 Kurzemes pārvaldes dežūrdaļu kāds vīrietis telefoniski informēja, ka jaunieši kādai ēkai izsituši vairākus logu stiklus un pēc tam pa ledu pārgājuši pār Buļļupi jahtkluba virzienā. Pats izsaucējs sekoja palaidņiem.

Pašvaldības policisti kopā ar kolēģi no Valsts policijas devās uz notikuma vietu, kur ātri vien aizturēja divus 14 gadus vecus dvīņubrāļus. Notikuma vietā darbu turpināja Valsts policija.

Ap to pašu laiku 24.janvārī Zemgales pārvaldes darbiniekiem kāds cilvēks paziņoja, ka pa Daugavas ledu staigā divi bērni. Saņemtā informācija apstiprinājās, un policisti nekavējoties izsauca palīgā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus.

Glābēji no ledus nocēla divus 13 gadus vecus zēnus, kurus policisti nogādāja dzīvesvietā. Zēniem savu rīcību vajadzēja izklāstīt nepilngadīgā paskaidrojumā, pēc tam viena puiša mātei un otra aizbildnei noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Policija norāda, ka viens no pārdrošajiem ledus cienītājiem pārkāpumu gada laikā izdarījis atkārtoti.

Komentāri