Latvijā pagājušajā gadā apzinātas 2216 akcīzes preču točkas, Mixnews.lv

Latvijā pagājušajā gadā apzinātas 2216 akcīzes preču točkas

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 28. janvārī plkst. 14:57

Valsts policija (VP) pagājušajā gadā kopumā atsavinājusi vairāk nekā 80 tūkstošus litru alkohola un vairāk nekā 33 miljonus cigarešu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Kopumā apzinātas 2216 nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietas jeb tā dēvētās "točkas". Lielākā daļa, vairāk nekā divas trešdaļas, konstatētas Rīgas un Zemgales reģionos.

Pagājušā gada laikā policija veikusi gandrīz 4200 reidus un profilaktiskās pārbaudes akcīzes preču nelegālās aprites jomā.

Pārbaužu laikā visbiežāk konstatēti pārkāpumi, kas saistīti ar tabakas izstrādājumu nelegālu apriti, bet salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem mazāk pārkāpumu konstatēts nelegālā alkohola aprites jomā.

Šo tendenci raksturo arī VP apkopotie statistikas dati par iepriekšējo gadu. Ja 2012.gadā administratīvo lietu un krimināllietu ietvaros policija kopumā atsavināja nedaudz mazāk kā 26 miljonus cigarešu vienību, tad pērn tie bijuši jau vairāk nekā 33 miljoni. Savukārt nelegālā alkohola aprites apkarošanas jomā 2012.gadā VP darbinieki atsavināja ap 100 000 litru nelegālā alkohola, bet pērn tie bijuši nedaudz vairāk kā 80 000 litru.

70% no pērn valstī kopumā atsavinātā alkohola ir VP paveiktais cīņā pret akcizēto preču aprites pārkāpumiem, atsavinot jau valsts iekšienē nonākušu nelegālo alkoholu. Savukārt atlikušo daļu, 30%, pērn izņēmuši muitas darbinieki, atsavinot nelegālo alkoholu pirms tā nonākšanas iekšzemē, jo kontrabandas apkarošana ir muitas kompetencē.

Kopumā pērn VP amatpersonas noformējušas vairāk nekā 4000 administratīvo pārkāpumu protokolu par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Tie ir 74% no valstī kopumā tiesībsargājošo iestāžu noformēto administratīvo pārkāpumu protokolu skaita nelegālās akcīzes preču aprites jomā.

Vēl lielāku īpatsvaru veido VP uzsākto kriminālprocesu skaits. Pērn par nelegālu akcīzes preču apriti amatpersonas uzsākušas 711 kriminālprocesus, un tie ir 99% no valsts tiesībsargājošo iestāžu kopumā uzsākto kriminālprocesu skaita.

Valsts policija arī šogad pastiprinātu uzmanību pievērsīs gan profilaktisko pasākumu veikšanai, gan arī riska objektu un grupu apzināšanai, lai novērstu noziegumus nelegālās akcizēto preču aprites jomā.

Policijas amatpersonas pateicas iedzīvotājiem par aktivitāti un aicina arī turpmāk izmantot "točku" karti, norādot nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vietas.

Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Komentāri