DP noliedz, ka tiktu apspriesta Reinika vietnieka nomaiņa, Mixnews.lv

DP noliedz, ka tiktu apspriesta Reinika vietnieka nomaiņa

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 28. janvārī plkst. 17:26

Drošības policija (DP) noliedz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, ka, meklējot grēkāzi skandāla atrisinājumam par noklausīšanos Rīgas lidostā, tiek apspriesta DP priekšnieka Jāņa Reinika vietnieka Jura Leitieša nomaiņa, ziņo LETA.

Par Leitieša iespējamo nomaiņu vēstī portāls "pietiek.com". Leitietis kritis politiķu un sava priekšnieka Jāņa Reinika nežēlastībā aizvadītajā rudenī, kad pretēji saimnieciskajā darbībā ieinteresētās politiskās elites oficiālajai nostājai pauda uzskatu, ka termiņuzturēšanās atļaujas rada draudus valsts drošībai.

DP teica, ka šis pieņēmums ir pilnībā nepatiess. Ņemot vērā, ka arī citi publikācijā minētie fakti ir aplami, DP plašākus komentārus nesniegs. Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) neapstiprināja, ka Leitieša atrašanās amatā ir apdraudēta.

"Skaidrs, ka Drošības policija veiks atbilstošas pārbaudes," teica ministrs. Viņš neapstiprināja, vai Leitietim ir kāda saistība ar sarunu noklausīšanās sankcionēšanu lidostā.

"Pietiek.com" vēsta, ka, pēc avotu drošības struktūrās teiktā, skandāls lidostā Rīga radījis iespēju atrisināt uzreiz divas problēmas - atbrīvoties no Leitieša, kā arī atrast pietiekami augsti stāvošu vainīgo šajā noklausīšanās skandālā, kas metis ēnu arī uz DP.

Proti, lai gan lidostai ir savs drošības departaments, kuru vada kādreizējā premjera Aigara Kalvīša padomnieks Raimonds Lazdiņš, tas darbojas ciešā sadarbībā ar DP. Leitietis kā DP Pretterorisma centra priekšnieks sadarbojas ar lidostu un lasījis tajā lekcijas.

Pēc "pietiek.com" domām, Leitieša krēsls sašķobījās jau rudenī, kad viņš neafišētā sarunā ar nacionālās apvienības frakciju bija atzinis, ka uzturēšanās atļauju tirgošana rada apdraudējumu valsts drošībai un DP trūkst resursu ārvalstu kapitāla pārbaudei un kontrolei.

Šī pozīcija bija pretēja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP), valdošās partijas "Vienotība" un Valsts prezidenta Andra Bērziņa nostājai, kurš grozījumus Imigrācijas likumā nodeva Saeimai otrreizējai izskatīšanai.

Komentāri