Brīvības gatvē deg noliktavas jumts, Mixnews.lv

Brīvības gatvē deg noliktavas jumts

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 29. janvārī plkst. 11:47

Trešdien no rīta pl.6:01 ugunsdzēsēji steigušies dzēst vienstāvu noliktavas jumtu Rīgā, Brīvības gatves rajonā. Kopējā jumta degšanas platība ir ap 400 kvadrātmetriem, dzēšanas darbi norit joprojām, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sākotnēji ugunsdzēsēji liesmas dzēsa tikai no ārpuses, jo pastāvēja risks, ka jumts varētu sabrukt. Dzēšanas darbu bīstamību palielināja noliktavā esošie gāzes baloni, kuri karstuma ietekmē varēja sprāgt. Paralēli noliktavas dzēšanai ugunsdzēsēji no liesmām aizsargāja blakus esošo trīsstāvu māju.

Patlaban notikuma vietā turpinās dzēšanas darbi. Ugunsdzēsēji ar autokāpnēm jumtā veido lūkas, lai pa tām varētu novadīt karsto gaisu no noliktavas iekšpuses.

Savukārt pl.8:20 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur liesmas bija pārņēmušas divstāvu saimniecības ēkas abus stāvus. No blakus esošās piebūves ugunsdzēsēji izglāba vienpadsmit vistas, bet no degošās ēkas iznesa divus gāzes balonus, vienu skābekļa balonu un benzīnkannu. Ugunsgrēks ir lokalizēts, bet vēl joprojām norit likvidācijas darbi. Kopējā degšanas platība bija 1000 kvadrātmetru.

Otrdien pl.12:06 VUGD devās dzēst degošu garāžu Bauskas novada Codes pagastā. Ugunsgrēka kopējā platība bija 90 kvadrātmetri - dega vienstāvu ķieģeļu ēkas jumts.

Pl.23:25 glābēji saņēma izsaukumu par sadūmojumu dzīvojamā ēkā Kristapa ielā, Rīgā. Pēc ierašanās notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka dzīvoklī deg sadzīves mantas trīs kvadrātmetru platībā. No degušā dzīvokļa ugunsdzēsēji izglāba 60 gadus vecu vīrieti, kurš tika hospitalizēts. No pirmā stāva dzīvokļiem tika evakuēti 15 cilvēki, kuri pēc glābšanas darbiem varēja atgriezties mājās.

Pl.12:35 VUGD steidzās dzēst liesmas Kandavas novada Zantē, kur dzīvojamā mājā 20 kvadrātmetru platībā dega sadzīves mantas. Pirms glābēju ierašanās kaimiņš no degošā un piedūmotā dzīvokļa bija izglābis 62 gadus veco dzīvokļa saimnieku.

Kopumā aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 28.janvāra pl.6:30 līdz 29.janvāra pl.6:30, VUGD saņēma 57 izsaukumus - tika dzēsti 30 ugunsgrēki, veikti 22 glābšanas darbi, bet pieci izsaukumi izrādījās maldinoši.

Komentāri