Īrijas tiesa maina apsūdzības briljantu gredzenu zaglim no Latvijas, Mixnews.lv

Īrijas tiesa maina apsūdzības briljantu gredzenu zaglim no Latvijas

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 30. janvārī plkst. 15:06

Īrijas tiesa trešdien mainījusi apsūdzības briljanta saderināšanās gredzenu zaglim no Latvijas, atsaucoties uz Īrijas medijiem, ziņo LETA.

Sākotnēji 31 gadu vecais Latvijas pilsonis Linards Jegorovs apsūdzēts zagtas mantas glabāšanā, taču izmeklētāji trešdien tiesā iesniedza pierādījumus, kas apliecina viņa vainu zādzībā. Līdz ar to Jegorovam izvirzītas apsūdzības juvelierizstrādājumu zādzībā, bet kā drošības līdzeklis saglabāts apcietinājums.

Īrijas policija Jegorovu aizturēja aizvadītā gada 5.novembrī Tralī pilsētā, pie viņa atrodot zagtus 15 saderināšanās gredzenus ar briljantiem 28 000 eiro vērtībā. Jegorovs par gredzenu nonākšanu viņa īpašumā sniedzis padomju klasikas "Briljanta roka" sižeta cienīgu stāstu.

Aizturētais izmeklētājiem apgalvoja, ka neko neatceras par zādzību vai ka viņš būtu bijis juvelierizstrādājumu veikalā. Pēc Jegorova sacītā, viņam liktenīgajā dienā kādā parkā uzbrucis kāds vīrietis un iesitis pa galvu.

Jegorovu aizturēja četri policisti, kas pamanīja bēgošo noziedznieku un viņam pakaļ skrienošo juvelierizstrādājumu veikala īpašnieka dēlu. Īru policisti tobrīd nepildīja dienesta pienākumus un trenējās maratonam. Kā sacīja viens no policistiem Džims O'Konors, Jegorovu izdevies aizturēt pēc kārtīgas vajāšanas.

Jegorovs iepriekš dzīvojis 19 valstīs un Īrijā ieradās no Vācijas trīs dienas pirms nozieguma izdarīšanas. Viņam nav ne noteiktas dzīvesvietas, ne arī darba.

Jegorovs iepriekš dzīvojis Īrijā, taču, kā viņš sacīja tiesā, viņam šī valsts nepatīkot, jo tur esot pārāk mitrs klimats. Kopš aprīļa viņš dzīvoja Spānijā.

Komentāri