No Jelgavas slimnīcas piedzīs 7000 eiro par jaundzimušā nāvi, Mixnews.lv

No Jelgavas slimnīcas piedzīs 7000 eiro par jaundzimušā nāvi

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 30. janvārī plkst. 15:36

Zemgales apgabaltiesa ceturtdien nolasīja saīsināto spriedumu civillietā, kurā morālā kaitējuma atlīdzību no SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" vēlas piedzīt ģimene, kurai pirms aptuveni septiņiem gadiem pēc dzemdībām nomira jaundzimušais, ziņo LETA.

Tiesa nosprieda par labu cietušajiem no slimnīcas piedzīt 7000 eiro.

Mirušā jaundzimušā vecāki bija iesnieguši atsevišķas prasības, un tiesa nosprieda pilnībā noraidīt tēva prasību, bet mātes prasību nolēma apmierināt daļēji, paredzot, ka no slimnīcas par labu cietušajai jāpiedzen 7000 eiro kā morālo kompensāciju, kā arī 2390 eiro advokāta atlīdzībai.

Kompensācija piedzenama desmit dienu laikā kopš sprieduma stāšanās spēkā. Savukārt pilns tiesas spriedums būs pieejams no 13.februāra, pēc kā 20 dienu laikā to varēs pārsūdzēt Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā.

Šīs lietas apstākļi ir saistīti ar iepriekš izbeigtu krimināllietu par gadījumu, kad 2006.gada 27.decembrī pēc dzemdībām Jelgavas slimnīcā nomira jaundzimušais. Pēc krimināllietas izbeigšanas mazuļa vecāki iesnieguši civilprasību pret slimnīcu, prasot morālā kaitējuma atlīdzību 200 000 latu apmērā katram no vecākiem, kas kopā ir 400 000 latu.

Iepriekšējā tiesas sēdē pērn augustā tiesa uzklausīja atbildētāja pārstāvju, liecinieku un trešo pušu liecības, pēc kā nolēma apmierināt prasītāju advokāta Ronalda Rožkalna lūgumu pievienot civillietai dokumentu kopijas no krimināllietas, bet oktobrī prasītāju advokāta Rožkalna slimības dēļ šīs lietas izskatīšanu nācās atlikt.

Augusta sēdē advokāts norādīja, ka krimināllieta savulaik izbeigta, pamatojoties uz noilgumu, kas savukārt nozīmē, ka daudzi lietas apstākļi noilguma gadījumā varbūt nav izvērtēti. Krimināllietā ģimene arī sūdzējusies prokuratūrai par ekspertīžu kvalitāti, ko nolemts pievienot civillietai.

Tiesnese iepriekš aicināja abas puses divu nedēļu laikā izvērtēt, kādu dokumentu kopijas no krimināllietas nepieciešamas, un iesniegt lūgumu par to pievienošanu civillietai, jo turpmāk tiks izvērtēti tikai civillietā esošie materiāli. Tāpat tiesnese aicināja abas puses izvērtēt izlīguma iespēju.

Advokāts Rožkalns pēc sēdes pastāstīja, ka šī problēma ir saistīta ar laiku, kad Jelgavas slimnīcā strādāja ārsts Renārs Parādnieks, kurš ar dažu mēnešu starpību bija iejaukts līdzīgā skandālā, kad arī pēc citām dzemdībām Jelgavas slimnīcā nomira mazulis. Abos nāves gadījumos jaundzimušie bija sarijušies augļūdeņus.

Jelgavas pilsētas slimnīca nolēma pārtraukt darba attiecības ar Parādnieku. Patlaban ārsts Parādnieks kā ginekologs strādā "Dubultu doktorāta" Rīgas filiālē Neretas ielā 2, liecina SIA "Dubultu doktorāts" publiskotā informācija.

Savukārt par šīs tiesvedības gadījumu 2007.gada sākumā laikraksts "Diena" rakstīja, ka 2006.gada decembrī ģimenē sākotnēji bija gaidāmas dabīgas dzemdības. Taču ārsts Parādnieks savas dežūras laikā ne reizi neesot pie pacientes ieradies, lai gan viņa esot jutusies sliktāk.

Māmiņai bija sākušās regulāras sāpes, pret kurām vecmāte iedeva pretsāpju svecīti un aizsūtīja sievieti gulēt. "No sāpēm Vita pamodās 27.decembrī ap četriem no rīta. Pulksten sešos sāpes bija tik intensīvas, ka viņa uzmeklēja dežurējošo vecmāti, kas paklausījās mazuļa sirdstoņus un atsauca Parādnieku. Ārsts veica apskati un norādīja, ka nekādu lēmumu nepieņems, jo gaidīs nākamo maiņu. Tā ieradās ap pl.8:00 un Vitai paskaidroja, ka nepieciešams uzaicināt vecmāti Valliju Labuti, ar kuru bija noslēgts dzemdību līgums," par notikušo rakstīja "Diena".

Laikraksts, atsaucoties uz vecāku stāstīto, tolaik vēstīja, ka sākotnēji "bija gaidāmas dabīgas dzemdības. Kad vecmāte ieradās, dzemdību zālē sākās rosība - regulāra sirdstoņu klausīšanās un zāļu ievade. Taču kādā brīdī Vita vēderā sajuta neciešamas sāpes. "Tajā brīdī vecmātes seja pārvērtās. Viņa aizskrēja meklēt ārstu," caur asarām atceras Vita. Pl.11:28 ar ķeizargriezienu pasaulē nāca puisītis. Viņa plaušās bija tik daudz augļūdens, ka mazulītis tikpat kā nespēja paelpot".

Jaundzimušais veiksmīgi tika pārvests uz Bērnu slimnīcas reanimācijas nodaļu Rīgā, kur ārsts deva 50% iespējamību, ka mazulītis izdzīvos, taču divpadsmit minūtes pāri astoņiem bērns nomira. 2006.gada 30.decembrī puisīti apglabāja dzimtas kapos Jēkabpils rajonā.

Foto: vieglicelot.lv

Komentāri