Telefonkrāpnieki kļuvuši piesardzīgāki, tomēr vienu upuri izdevies apkrāpt, Mixnews.lv

Telefonkrāpnieki kļuvuši piesardzīgāki, tomēr vienu upuri izdevies apkrāpt

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 31. janvārī plkst. 14:07

Tā dēvētie telefonkrāpnieki kļuvuši piesardzīgāki, tomēr ceturtdien vienam upurim izdevies izmānīt 1390 eiro, informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde.

Pagājušajā diennaktī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē saņemta informācija par pieciem gadījumiem, kad telefonkrāpnieki centušies izkrāpt lielas naudas summas. Pieprasītās summas bijušas, sākot no 3000 eiro līdz pat 10 000 eiro.

Visos gadījumos krāpnieki zvanījuši uz mājas stacionārajiem telefoniem un stāstījuši, ka viens no radiniekiem ir iekļuvis nelaimē vai izraisījis kādu negadījumu, tāpēc, lai izvairītos no nepatikšanām, ir nepieciešams samaksāt pieprasīto naudas summu. Nereti šie krāpnieki nolūkotajam upurim uzdodas par policijas darbiniekiem vai cietušo advokātiem.

Tomēr vienā no šiem pieciem gadījumiem nauda tika samaksāta. Lai gan pieprasītā summa bija 3000 eiro, sievietei tik lielas naudas summas nebija, un viņa samaksāja 1390 eiro.

Policija brīdina, ka joprojām telefonkrāpnieki aktīvi uzdarbojas un cenšas no cilvēkiem izkrāpt lielas naudas summas. Šie krāpnieki telefona numurus izvēlas pēc nejaušības principa no telefongrāmatām.

Lai saņemtu no cietušā naudu, krāpnieki darbojas ļoti ātri - aptuveni 30 minūšu laikā pēc telefonzvana krāpnieks jau klauvē pie durvīm un pieprasa naudu. Arī telefonkrāpnieki kļuvuši daudz piesardzīgāki, ja telefonsarunas laikā nolūkotā upura balsī izdzird šaubas vai neticību, nekavējoties pārtrauc sarunu.

Savukārt otrdien, 28.janvarī, Rīgas reģionā saņemta informācija par diviem gadījumiem, taču abos gadījumos pieprasītā naudas summa netika samaksāta. Tas nozīmē, ka pēdējo dienu laikā kopā bijuši septiņi zvani, par kuriem informēta policija, taču patiesais zvanu skaits varētu būt krietni lielāks.

Komentāri