Ejot mājās no skolas, meitene apsaldē kāju apakšstilbus, Mixnews.lv

Ejot mājās no skolas, meitene apsaldē kāju apakšstilbus

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 31. janvārī plkst. 18:37

Ceturtdien Kurzemē slimnīcā nogādāta kādas astoņus gadus veca meitene, kura, ejot mājās no skolas, guvusi virspusējus kāju apakšstilbu apsaldējumus, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, meitenei kājās bijušas zeķubikses, līdz ar to aukstajā laikā un pūšot spēcīgam vējam gūti apsaldējumi.

Kopumā aizvadītajā diennaktī ar ķermeņa atdzišanu vai apsaldējumiem slimnīcā nogādāti 10 cilvēki. Tā, piemēram, Latgalē 41 gadu vecs vīrietis pirms vairākām dienām alkohola reibumā, ilgstoši ārā staigājot nepiemērotos apavos, guvis kāju apsaldējumus, un ceturtdien, vēršoties pie mediķiem, konstatēti nopietni pēdu apsaldējumi ar audu atmiršanas pazīmēm.

Kurzemē 96 gadus vecs vīrietis, kurš dzīvo viens pats savā dzīvoklī, paklupis un kritis, ar galvu atsitoties pret palodzi, un nav varējis piecelties. Viņš atrasts guļam zemē, un mediķi konstatējuši nopietnu ķermeņa atdzišanu, tādēļ nogādāts slimnīcā.

Mediķi aicina aukstajā laikā vairāk sazvanīties un pieskatīt tuviniekus, kuri dzīvo vieni, tāpat arī apraudzīt kaimiņus, kas dzīvo vieni, lai varbūt varētu šādas nelaimes novērst.

Bukša arī sacīja, ka, iespējams, Rīgā savā dzīvoklī nosalis 39 gadus vecs vīrietis. Vīrietis dzīvojis viens pats, un tuvinieki viņu dzīvoklī atraduši guļam uz grīdas pie pusatvērta balkona, dzīvoklis bijis ļoti auksts.

Mediķi veikuši reanimēšanas pasākumus, bet vīrieti atdzīvināt nav izdevies. Iemesli, kādēļ vīrietis ir kritis un gulējis grīdas, nav zināmi, bet tas varētu būt gan alkohols, gan kāda saslimšana.

Aizvadītajā diennaktī NMPD brigādes devās kopumā uz 944 izsaukumiem, no tiem 136 gadījumos cilvēki bija guvuši dažādu veidu traumas.

Komentāri