LTV: Sašautajam Rēzeknes policijas priekšniekam, iespējams, atņems ieroci, Mixnews.lv

LTV: Sašautajam Rēzeknes policijas priekšniekam, iespējams, atņems ieroci

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 1. februārī plkst. 19:15

Pēc nepilnu divu nedēļu ārstēšanās sašautais Rēzeknes policijas priekšnieks Igors Trofimovs šīs nedēļas sākumā izrakstīts no slimnīcas. Trofimovs uz izmeklēšanas laiku atstādināts, un, iespējams, ka Rēzeknes policijas šefam nāksies šķirties arī no tiesībām uz šaujamieroci. Taču, spriežot pēc rēzekniešu teiktā, iedzīvotāju uzticību Trofimovs jau zaudējis, ziņo Latvijas Televīzija.

Notikums ar Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa priekšnieku Igoru Trofimovu policijas tēlam nav glaimojošs. Skaidrojums par paklupšanu un sevis sašaušanu vēderā šķiet savāds, tāpat nav attaisnojams fakts, ka tas noticis dzērumā, jo kā apliecināja mediķi pacienta asinīs konstatētas 2,35 promiles. To, ka Trofimovs bija alkohola reibumā, tagad apstiprina arī policija. Sabiedrībā notikušais rada neizpratni un liek uzdot jautājumus.

"Es skatījos internetā - tas ierocis tiešam ir bez drošinātāja. Taču tas, ka bija pielādēts… varbūt viņš kādam grasījās šaut vai viņš gribēja aizstāvēties?" neizpratnē ir Genādijs. Arī citi izsakās kritiski – tā nevarētu būt nejaušība, iedzēruši policisti nevairo drošības sajūtu.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars notikušo sauc par ārkārtas situāciju, kas nepatīkami pārsteigusi: "Tas fakts, ka policijas darbinieks ir bijis alkohola reibuma stāvoklī, kad guvis ievainojumus, tas fakts ir ārkārtas situācija, un šādas situācijas nav savienojamas ar darbu policijā."

Igors Trofimovs Rēzeknes iecirkņa priekšnieka pienākumus pilda no 2011. gada, pirms tam viņš strādāja Daugavpilī par Kriminālpolicijas inspektoru, vēlāk tika iecelts par Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku. Atsauksmes par darbu Daugavpilī un Rēzeknē ir pozitīvas, tāpat līdz šim nav bijuši signāli par alkohola lietošanu. Taču šajā gadījumā ir rupji pārkāptas gan policista ētikas normas, gan ieroča nēsāšanas un pielietošanas drošības noteikumi. To, kādos apstākļos pistole ir izšāvusi, šobrīd kriminālprocesa izmeklēšanas ietvaros skaidro Valsts policijas Iekšējās drošības birojs.

"Tāpat paralēli tiek veikta dienesta izmeklēšana un arī paralēli tiek skatīts jautājums administratīvā procesa ietvaros par atļauju ieroča glabāšanas un nēsāšanas atļaujam, un tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par tiesību atņemšanu ieroču glabāšanai un nēsāšanai, jo, izanalizējot šo situāciju - notikums viennozīmīgi ir noticis, jo ir pārkāpti ieroča glabāšanas nēsāšanas noteikumi," saka Pastars.

Igors Trofimovs pēc pāris mēnešiem svin 50 gadu jubileju, tas nozīmē, ka viņš šogad būs sasniedzis slieksni, lai ietu izdienas pensijā. Un, ja ne šī izmeklēšana par šauto brūci vēderā, viņš ar godu varētu doties pelnītā atpūtā. Lai gan šis notikums attiecas tikai uz vienu konkrēto personu un pat ja notikušais izrādīsies vien cilvēcīga kļūda, tas sabiedrībai kopumā rada neuzticību kārtības sargiem.

Komentāri