Rēzeknē nošauts uzņēmējs, Mixnews.lv

Rēzeknē nošauts uzņēmējs

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 2. februārī plkst. 18:23

Piektdien, 31.janvārī Rēzeknē nošauts kāds vīrietis. Nogalinātais ir uzņēmuma SIA "Andris Auto" līdzīpašnieks, uzņēmējs Andris Lucatnieks, portālam "Delfi" apstiprināja Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs.

Kā portālu "Delfi" informēja Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins, piektdien policija saņēmusi informāciju par to, ka ar šautu brūci atrasts vīrietis. Kad likumsargi ieradās notikuma vietā, vīrietis jau bija miris. Anučins ne apstiprināja, ne noliedza informāciju, ka nogalinātais vīrietis ir Lucatnieks.

Traģiskais negadījums noticis ap pl.19:30. Par notikušo sākts kriminālprocess un notiek apstākļu noskaidrošana. Sīkāku informāciju policija pagaidām nesniedz.

Tikmēr uzņēmumā "Andris Auto" portālam "Delfi" svētdien apliecināja Lucatnieka nāvi. Kāda darbiniece sacīja, ka dzirdējusi runas, ka valdes priekšsēdētājs nogalināts, bet cits darbinieks, lūgts paaicināt pie telefona valdes priekšsēdētāju, ar grūtībām savaldīja emocijas un sacīja, ka ar viņu nav iespējams parunāt, jo "viņa vairāk nav".

Bartaševičs norādīja, ka notikušais ir ārkārtas gadījums, taču šobrīd ir pāragri darīt secinājumus. Arī viņš gaida pirmos izmeklēšanas rezultātus.

Bartaševičs pauda pārliecību, ka Rēzekne ir droša pilsēta, neskatoties uz pēdējiem notikumiem, piemēram, Rēzeknes policijas priekšnieka sašaušanu. Šajā gadījumā policists vienkārši neuzmanīgi rīkojies ar ieroci un tas nevarētu radīt iedzīvotājiem apdraudējuma sajūtu.

1965.gadā dzimušais Lucatnieks bijis 2005.gadā reģistrētās SIA "Andris Auto" valdes priekšsēdētājs, kā arī 60% šī uzņēmuma kapitāla īpašnieks. Viņa sievai Lilitai Lucatniecei pieder 40% uzņēmuma.

Pēc Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" datiem, uzņēmums 2012.gadā apgrozījis 11 754 latus. Tā peļņa pirms nodokļiem bijusi 451 lats.

Lucatnieks darbojies arī Rēzeknes domes Ekonomikas un nodarbinātības komisijā. Līdz 2009.gada sākumam viņš vadīja Rēzeknes domes licencēšanas komisiju.

Viņa Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāzē pieejamā deklarācija, kas 2009.gada marta sākumā iesniegta, beidzot pildīt amatpersonas pienākumus, liecina, ka viņam tolaik piederējusi zeme un ēkas Rēzeknē, kā arī neapdzīvota ēka Suntažu pagastā. Tolaik deklarētas ap 24 000 latu parādsaistības.

Lucatnieks iepriekš vairākas reizes kandidējis arī uz amatu Rēzeknes domē.

1997.gadā viņš bijis apsardzes un drošības pārvaldes kredītu atgūšanas speciālists AS "Latvijas Unibanka", bet 2005.gadā bijis SIA "SDS - AUTO", Rēzeknes filiāles direktors. SIA "Andris Auto" UR reģistrēta 2005.gada 21.oktobrī.

Ziņu aģentūra LETA savulaik vēstīja, ka Rēzeknes domes deputāta kandidāts Lucatnieks alkohola reibumā izraisījis avāriju, kurā sadūrušās piecas automašīnas.