Smagi piekautais Ukrainas opozīcijas aktīvists izlidojis uz Rīgu, Mixnews.lv

Smagi piekautais Ukrainas opozīcijas aktīvists izlidojis uz Rīgu

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 2. februārī plkst. 20:44

Smagi piekautais Ukrainas opozīcijas aktīvists Dmitro Bulatovs svētdien izlidojis uz Latviju, lai pēc tam dotos uz Viļņu, kur viņš saņems medicīnisko palīdzību, ziņo LETA-AFP.

Kijevas tiesa devusi atļauju 35 gadus vecajam Bulatovam pamest Ukrainu un viņš svētdien izlidojis no Kijevas uz Rīgu, pavēstīja opozīcijas deputāts Petro Perošenko.

Perošenko sākotnēji vēstīja, ka Bulatovs ārstēsies Rīgā, taču Lietuvas un Latvijas Ārlietu ministrijas aģentūrai AFP apliecināja, ka Bulatovs ārstēsies Lietuvā.

Latvija ir informēta par Bulatova došanos uz Rīgu. "Viņš šeit nesaņems medicīnisko palīdzību. Kā liecina mūsu rīcībā esošā informācija, viņš ārstēsies kaimiņvalstī, kas mūsuprāt ir Lietuva," aģentūrai AFP sacīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Lietuvas Ārlietu ministrija aģentūrai AFP apstiprināja, ka pēc ierašanās Rīgā Bulatovs tiks pārvests uz Viļņu.

"Es varu apstiprināt, ka Dmitro Bulatvos ar lidojumu aptuveni pusnaktī tiks pārvests no Rīgas uz Viļņu, lai saņemtu medicīnisko palīdzību Lietuvā," sacīja Lietuvas ĀM pārstāve Rasa Jakilaitiene.

Bulatovs Kijevu pameta pēc dramatiska opozīcijas līderu un milicijas konflikta pie slimnīcas, kurā opozīcijas aktīvists ārstējās. Kijevas tiesa pēdējā brīdī deva atļauju Bulatovam pamest valsti un viņš ar neatliekamās palīdzības automašīnu nogādāts līdz lidmašīnai.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka piektdien tika atrasts pirms astoņām dienām pazudušais Ukrainas opozīcijas aktīvistu mobilo patruļu jeb tā dēvētā Automaidana dalībnieks Dmitro Bulatovs, kurš ticis spīdzināts un smagi piekauts.

Piektdien televīzijā pārraidītajos kadros 35 gadus vecais smagi cietušais aktīvists stāsta, ka 22.janvārī Kijevā ticis sagūstīts. Uzbrucēji viņu situši, spīdzinājuši, nogriezuši viņam daļu auss un rokās dzinuši naglas.

Vēlāk Bulatovs ticis pamests mežā ārpus Kijevas. Ceturtdien viņam izdevies nokļūt kādā ciematā, no kurienes viņš sazinājies ar draugiem.

"Viņi mani sita krustā, pienagloja, nogrieza man ausi, grieza sejā," televīzijai "5 kanal" stāstīja aktīvists, kura apģērbu vēl klāja asinis. "Paldies Dievam, esmu dzīvs."

Bulatova gadījums izraisījis plašu rezonansi un sašutumu starptautiskajā sabiedrībā. Vairākas valstis piedāvāja aktīvistam iespēju ārstēties ārzemēs.

Kopš atrašanās Bulatovs atradās kādā Kijevas privātklīnikā, ko aplenca opozīcijas aktīvisti un milicija. Protestētāji neielaida klīnikā miličus, kuriem bija rīkojums nogādāt Bulatovu tiesā.

Svētdien pie slimnīcas sapulcējās liels skaits protestētāju un milicijas vienības, opozīcijai paziņojot, ka viņi plāno "atbrīvot" Bulatovu no slimnīcas.

Neviena no pusēm nepiekāpās līdz brīdim, kad Kijevas tiesa svētdien deva atļauju Bulatovam pamest valsti, par ko paziņoja prokuratūra. Pagaidām nav zināms, vai atceltas arī pret Bulatovu izvirzītās apsūdzības.

Bulatova liecības par nolaupīšanu un spīdzināšanu seko diviem līdzīgiem gadījumiem. Iepriekš 22.janvārī mežā netālu no Kijevas miris atrasts opozīcijas aktīvists Jurijs Verbickis.

Verbickis atrasts ar mežā sasietām rokām un vardarbības pēdām. Viņš smagi piekauts un salā atstāts nomiršanai mežā. Kopā ar Verbicki tika nolaupīts arī vēl viens no Eiromaidana protestu kustības līderiem Igors Lucenko, kurš piekauts un aplaupīts, vēlāk tomēr atrasts dzīvs un hospitalizēts.

Komentāri