Aiztur divus telefonkrāpniekus - Lietuvas pilsoņus, Mixnews.lv

Aiztur divus telefonkrāpniekus - Lietuvas pilsoņus

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 6. februārī plkst. 18:07

Rīgā Valsts policija šonedēļ aizturējusi divus telefonkrāpniekus no Lietuvas, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, par šo gadījumu turpinās izmeklēšana un tiek pārbaudīta abu aizturēto iespējamā saistība ar līdzīgiem gadījumiem.

4.februāra pēcpusdienā Ziepniekkalnā 1927.gadā dzimušai kundzei uz mājas telefonu piezvanīja kāda sieviete, kura izlikās par viņas mazmeitu. Viņa raudot stāstīja, ka izraisījusi smagu avāriju. Negadījumā esot cietis viens cilvēks, kurš nogādāts slimnīcā.

Pēc tam telefonu paņēma kāds vīrietis, kurš iepazīstināja ar sevi kā policijas darbinieku un paziņoja, ka viņas mazmeita patlaban ir aizturēta, bet visu var nokārtot, ja būs iespējams saņemt materiālo atlīdzību.

Lai visu atrisinātu, vīrietis pieprasīja samaksāt 1000 eiro. Sirmgalve noticējusi un bija gatava šo summu samaksāt. Vīrietis noskaidrojis sirmgalves adresi un teica, ka viņa starpnieks pēc kāda laika būs klāt un paņems naudu, taču, kamēr starpnieks devās uz notikuma vietu, vīrietis turpināja runāt pa tālruni un neļāva kundzei nolikt klausuli.

Pēc stundas starpnieks ieradās norādītajā adresē, kur sirmgalve viņam atdeva pieprasīto summu, un devās prom. Brīdī, kad vīrietis izgāja no sirmgalves mājas, viņu aizturēja policija. Pēc brīža aizturēts arī viņa līdzdalībnieks, kurš netālu automašīnā gaidīja savu sabiedroto.

Aizturētie ir 1990.gadā un 1986.gadā dzimuši vīrieši - Lietuvas pilsoņi. Abi vīrieši patlaban atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, un par šo gadījumu sākts kriminālprocess par krāpšanu personu grupā.

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā šāda veida noziegumi ir ļoti aktuāli, policija šajā jomā strādāja pastiprināti. Policisti veica apjomīgu izmeklēšanu un izstrādāja speciālu plānu, lai tiktu uz pēdām šiem telefonkrāpniekiem.

Telefonkrāpnieki jau vairākus gadus darbojas Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Šajos noziegumos pieķerti Lietuvas pilsoņi un vietējie iedzīvotāji.

Komentāri