Tiesa piespriež 150 stundas piespiedu darba par kaķēna izmešanu no braucoša auto, Mixnews.lv

Tiesa piespriež 150 stundas piespiedu darba par kaķēna izmešanu no braucoša auto

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 7. februārī plkst. 13:45

Krimināllietā par kaķēna izmešanu pa braucošas automašīnas logu apsūdzētajam vīrietim Jūrmalas pilsētas tiesa piektdien piesprieda 150 stundas piespiedu darba bez mantas konfiskācijas, ziņo LETA.

Līdz ar to pilnībā tika apmierināts prokurora lūgums par soda apmēru. Ceturtdien noslēdzoties tiesas debatēm, prokurors lūdza tiesu sodīt apsūdzēto ar 150 stundām piespiedu darba bez mantas konfiskācijas.

Pilnais spriedums būs pieejams 19.februārī. Tiesas spriedums ir pārsūdzams desmit dienu laikā no sprieduma pieejamības dienas.

Vīrietim apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 230.panta 2.daļas - par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu (uz laiku no 15 dienām līdz trim mēnešiem), vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Krimināllietu izskatīja tiesnese Solvita Glaudāne.

Saskaņā ar apsūdzību 2012.gada 29.oktobrī Jūrmalā kāds autovadītājs pamanīja, ka no priekšā braucoša transportlīdzekļa pa logu tiek izmests kaķēns. Mēģinot noskaidrot notikušā apstākļus, autovadītājs pietuvojās priekšā braucošajam spēkratam, bet tā šoferis tikai pasmīnēja un pa logu izmeta vēl vienu kaķēnu.

Aizmugurē braucošais autovadītājs piefiksēja cietsirdīgā vīrieša mašīnas reģistrācijas numuru un ziņoja par notikušo policijai, kas nākamajā dienā iespējamo vaininieku aizturēja. Pirmo no izmestajiem kaķēniem policijai tā arī neizdevās atrast, bet otrais no gūtajiem ievainojumiem nomira.

Pirmstiesas izmeklēšanā aizturētais autovadītājs savu vainu neatzina un apgalvoja, ka notikušais ir izdomājums. Apsūdzība viņam tika uzrādīta tikai par otro izmesto kaķēnu, kura līķis tika atrasts.

Komentāri