Vairākām personām uzrāda apsūdzības saistībā ar kukuļošanu Rīgas domes Satiksmes departamentā, Mixnews.lv

Vairākām personām uzrāda apsūdzības saistībā ar kukuļošanu Rīgas domes Satiksmes departamentā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 8. februārī plkst. 12:14

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzības 18 personām saistībā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienesta amatpersonu kukuļošanu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga aģentūrai LETA pastāstīja, ka pieci apsūdzētie ir amatpersonas, bet pārējie - privātpersonas.

Apsūdzības uzrādītas par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, starpniecību kukuļošanā, piesavināšanos, un vienai personai - arī dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Prokuratūra gan pagaidām atturas minēt, vai vērtēs arī autopārvadātāju kā juridiskas personas atbildību. Likums paredz, ka prokuratūra var lūgt tiesai piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli uzņēmumam, kura interesēs tika nodots kukulis.

Juridiskajai personai kā piespiedu ietekmēšanas līdzekļus var noteikt likvidāciju, tiesību ierobežošanu, mantas konfiskāciju un naudas piedziņu. Juridiskajai personai var piemērot vienu vai vairākus piespiedu ietekmēšanas līdzekļus. Piemērojot likvidāciju, citi piespiedu ietekmēšanas līdzekļi netiek noteikti.

Kriminālprocesu par kukuļošanu Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienestā 2012.gada februārī sāka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Korupcijas apkarotāji uzskata, ka Kontroles dienesta amatpersonas ilgstošā laika periodā rīkojās pretēji dienesta interesēm un pieņēma prettiesiskus mantiskus labumus - kukuļus - no autopārvadātāju pārstāvjiem, lai kukuļdevēju interesēs pienācīgi neveiktu kontroles pienākumus, nekonstatētu pārkāpumus, nepiemērotu sodus par pārkāpumiem vai par tiem piemērotu mazākus sodus.

Kontroles dienesta amatpersonas pieņēmušas kukuļus kopsummā par 3757 eiro jeb 2646 latiem, uzskata KNAB.

Līdztekus pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka viena amatpersona ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, rīkojusies pretēji dienesta interesēm un samazinājusi līgumsodu apmērus atsevišķu autopārvadātāju interesēs, tādējādi radot zaudējumus pašvaldībai 6049 eiro jeb 4260 latu apmērā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) sacīja, ka četras no amatpersonām, uz kurām krita aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem, Satiksmes departamentā vairs nestrādā. Vienai personai KNAB 2013.gada martā atcēlusi aizliegumu ieņemt noteiktu amatu.

Satiksmes departamenta Kontroles dienests veic mikroautobusu, taksometru un kravas pārvadātāju kontroli Rīgā.

Komentāri