Šogad VUGD steidzies dzēst vairākus desmitus kūlas ugunsgrēku, Mixnews.lv

Šogad VUGD steidzies dzēst vairākus desmitus kūlas ugunsgrēku

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 9. februārī plkst. 09:55

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) janvārī un februārī ir steidzies dzēst 20 kūlas ugunsgrēkus, aģentūra LETA uzzināja VUGD.

Kā pastāstīja VUGD sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere, pārsvarā visi kūlas ugunsgrēki ir bijuši Latgales reģionā. Pirmais ugunsgrēks bijis jau janvāra pirmajās dienās. Tas saistāms ar to, Latvijas zemi neklāja sniega sega. Lielākais izsaukumu skaits dienā ir bijis deviņi izsaukumi.

Vetere pastāstīja, ka kūlas ugunsgrēku platības jau sākušas pakāpeniski palielināties no 200 kvadrātmetriem līdz pat sešiem hektāriem. "Parasti kūlas ugunsgrēki sākas ar mazām platībām, taču šogad platības ir netipiski lielas ziemas sezonai," stāstīja Vetere.

Neviens kūlas ugunsgrēks līdz šim nav skāris ēkas.

Parasti pirmie kūlas ugunsgrēki iepriekšējos gados ir bijuši Kurzemē. VUGD, kā jau katru gadu, aicina cilvēkus nededzināt kūlu, jo tā ir uzskatāma par nekontrolētu degšanu. "Cilvēkiem nereti liekas, ka viņi spēs uguni kontrolēt, bet tas nav iespējams - nav garantijas, ka degs vienu kvadrātmetru, nevis piecus hektārus," sacīja Vetere.

Komentāri