Policija vērtēs, vai izmantos iespēju panākt aizdomās turētā statusa atjaunošanu Zaharjinam un Segalam, Mixnews.lv

Policija vērtēs, vai izmantos iespēju panākt aizdomās turētā statusa atjaunošanu Zaharjinam un Segalam

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 8. februārī plkst. 18:52

Valsts policija (VP) vērtēs, vai izmantos iespēju Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrā panākt aizdomās turētā statusa atjaunošanu maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam, ziņo LETA.

Jau ziņots, ka pērn vasarā VP piemēroja aizdomās turamā statusu Sergejam Zaharjinam, toreizējam "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Segalam. Liepājas prokuratūras prokurors Uldis Kursinskis nesen nolēma atcelt trijotnei aizdomās turamā statusu. Tāpat tika atcelti drošības līdzekļi. Šajā kriminālprocesā arī nolemts atcelt cietušā statusu uzņēmējam Kirovam Lipmanam.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) Kursinska lēmumu pārsūdzēja Liepājas prokuratūras virsprokuroram Atim Dzērvēnam. Arī Lipmans pārsūdzēja lēmumu par cietušā statusa atcelšanu. Dzērvēns prokurora lēmumu atzinis par likumīgu un pamatotu. Tagad Dzērvēna lēmumu var pārsūdzēt Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram Andrim Mikuļskim.

VP preses pārstāve Sintija Virse teica, ka 5. februārī ENAP saņemta Liepājas prokuratūras virsprokurora atbilde. Procesa virzītājs izvērtēs šo atbildi un lems par pārsūdzības nepieciešamību likumā noteiktajā kārtībā. Likums paredz, ka Dzērvēna lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Arī Lipmans pārsūdzējis Dzērvēna lēmumu Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmēja advokāts Pāvels Rebenoks.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga iepriekš pastāstīja, ka Liepājas prokuratūras prokurors kā lietu uzraugošais prokurors uzskata, ka lēmumi par personas atzīšanu par aizdomās turamo nav pietiekami pamatoti.

Pašlaik šīs personas ir atzītas par personām, pret kurām ir sākts kriminālprocess, - konkrētais kriminālprocess izmeklēšanas turpināšanai atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē.

VP pērn vasarā līdz ar aizdomās turētā statusa piemērošanu trijotnei noteica arī drošības līdzekļus - policijas uzraudzību un aizliegumu ieņemt amatu.

Kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu AS "Liepājas metalurgs" vadības noziedzīgu rīcību, ENAP pagājušā gada 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos. ENAP priekšnieks Gatis Gudermanis toreiz žurnālistiem skaidroja, ka kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti.

Izmeklēšanas darbībās piedalījās arī VP pretterorisma vienība "Omega". ENAP priekšnieks iepriekš apstiprināja, ka kriminālprocess sākts pēc Lipmana iesnieguma 2012.gada augustā. Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar "Liepājas metalurgu".

Liepājas tiesa pagājušā gada 12.novembrī nolēma izbeigt "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu. Tas nozīmē, ka "Liepājas metalurgs" pilnībā pāriet maksātnespējas administratora pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.

Līdz ar maksātnespējas pasludināšanu no darba tika atbrīvoti nedaudz vairāk kā 1500 uzņēmuma darbinieki.

Foto: metalurgs.lv

Komentāri