Par cilvēku nonāvēšanu ar metanolu Jelgavā aizdomās tur sešas personas, Mixnews.lv

Par cilvēku nonāvēšanu ar metanolu Jelgavā aizdomās tur sešas personas

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 11. februārī plkst. 17:06

Valsts policija (VP) par aizdomās turamajiem saistībā ar astoņu personu nāvi pēc saindēšanās ar nelegālā alkohola tirgotavā pagājušajā gadā Jelgavā iegādātu metanolu atzinusi sešas personas, ziņo LETA.

VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš atzina, ka pašlaik par aizdomās turētajām atzītas sešas personas, tostarp "točku" saimnieki un metanola pievedēji. Kopumā viņi tiek vainoti astoņu personu nāvē.

Ekspertīzē konstatēts, ka cilvēki miruši pēc saindēšanās ar metanolu. Šī viela iegūta kādā tirdzniecības vietā Rīgā, un viens no uzņēmuma darbiniekiem to atvedis uz Jelgavu.

Plašākus lietas apstākļus Laidiņš pašlaik atturējās komentēt, taču norādīja, ka policija marta vidū plāno to nodot prokuratūrai apsūdzību uzrādīšanai.

Kopumā Jelgavas slimnīcā pēc indīgās dziras lietošanas tika nogādāti 12 cilvēki, no kuriem puse slimnīcā mirusi. Tomēr tagad noskaidrojies, ka vienā gadījumā pacients nebija saindējies ar metilspirta šķīdumu, līdz ar to kopējais pēc indīgās dziras lietošanas slimnīcā nogādāto cilvēku skaits ir 11.

Pēc indīgās dziras lietošanas saskaņā ar oficiālo informāciju miruši jau septiņi cilvēki - piecas sievietes, kuras dzimušas 1949., 1966., 1973., 1979. un 1989.gadā, kā arī 1927.gadā un 1963.gadā dzimuši vīrieši.

Viss sācies no legāla metanola 25 litru kannas, kura bijusi atbilstoši marķēta, nonākšanu nelegālā tirdzniecībā. Viens cilvēks to iegādājies un nodevis starpniekiem. Tālāk metanols, kas ir inde, atšķaidīts un nonācis apritē. Policijas darbinieki vienā no "točkām" arī atraduši šo kannu.

Izmeklēšanas laikā veiktas kratīšanas divās nelegālā alkohola tirdzniecības vietās Kazarmes un Katoļu ielā Jelgavā.

Komentāri