Rēzeknes upē noplūdis pagaidām nezināms naftas produktu daudzums, Mixnews.lv

Rēzeknes upē noplūdis pagaidām nezināms naftas produktu daudzums

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 12. februārī plkst. 10:05

Otrdien ap pl.13.58 Rēzeknē, Viļānu ielas 46 rajonā, Rēzeknes upē konstatēta naftas produktiem līdzīgas vielas noplūde, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis.

Naftas produktu noplūdi upē konstatējis un par notikušo atbildīgajiem dienestiem paziņojis kāds dzelzceļa darbinieks.

VUGD darbinieki notikuma vietā nekavējoties uzstādījuši 12 absorbējošās bonas četrās rindās - divas bonu rindas uzstādītas upē, divas notekgrāvī, pa kuru naftas produkti noplūduši upē.

Notikuma vietas apsekošanas rezultātā naftas produktu plankums upē konstatēts aptuveni 400 metru garumā no notekgrāvja Garanču virzienā.

Tāpat konstatēts, ka naftas produkti upē nokļuvuši no ūdens attīrīšanas iekārtu akām. Aku pārbaudes gaitā to piesārņojums ar naftas produktiem konstatēts arī pilsētas Ziemeļu mikrorajonā aptuveni trīs kilometru attālumā no konstatētās noplūdes vietas.

Kas ir radījis šo piesārņojumu un cik liels naftas produktu daudzums varētu būt nonācis ūdens attīrīšanas iekārtu akās, bet pēc tam arī upē, sadarbībā ar pašvaldības amatpersonām patlaban skaidro Valsts vides dienesta darbinieki.

Naftas produktu emisijas vieta ir Rēzeknes pilsētas lietusūdeņu kolektors un lietusūdeņu savākšanas tīklu un kolektora saimnieki ir pašvaldība, aģentūra LETA uzzināja Valsts vides dienestā. Kā norāda dienests, kolektors savāc ūdeņus no pilsētas Ziemeļu rajona rūpnieciskās zonas, dzelzceļa, centrālās pilsētas daļas. Tā ir sazarota un grūti izsekojama sistēma.

Foto: fox21online.com

Komentāri