Prokurors digitālās televīzijas krimināllietas debatēs nedēļas laikā nolasījis ap sesto daļu runas, Mixnews.lv

Prokurors digitālās televīzijas krimināllietas debatēs nedēļas laikā nolasījis ap sesto daļu runas

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 14. februārī plkst. 19:29

Rīgas apgabaltiesā piektdien prokurors Edvīns Piliksers nolasīja astoto debašu runas sadaļu no 49 tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā, aģentūrai LETA pastāstīja advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Septītā sadaļa tika izlaista, prokuroram nepaskaidrojot tā iemeslus. Kā aģentūrai LETA izteicās Vārpiņš, acīmredzot prokurors nav uzskatījis, ka septītajā debašu runas epizodē minētie fakti ir apstiprinājušies, kas kalpojis par iemeslu sadaļu izlaist.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 19.februārī pl.10:00.

LETA jau ziņoja, ka 5.februārī Rīgas apgabaltiesā pēc vairākus gadus ilgušās tiesas izmeklēšanas tika atklātas tiesas debates tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā. Prokurors Piliksers savu debašu runu sāka ar pierādījumiem par bijušā "Latvijas Neatkarīgās televīzijas" (LNT) vadītāja Andreja Ēķa, "Interbaltija Invest" pārstāvja Ginta Bandēna un polittehnologa Jurģa Liepnieka iesaistīšanos digitālās televīzijas ieviešanā.

Kā ziņots, tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā digitālās televīzijas krimināllietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma viņai izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Tiesas izmeklēšanas laikā viens no apsūdzētajiem - bijušais Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Māris Pauders - psihiski saslima, tāpēc tagad tiesā viņu pārstāv bāriņtiesas pārstāvis. Savukārt cita apsūdzētā - kādreizējā LVRTC pilnvarniece Ināra Rudaka - nesen nomira. Līdz ar to kriminālprocesā palikuši 19 apsūdzētie - Jānis Loze, Harijs Krongorns, Ēķis, Andrejs Zabeckis, Bandēns, Liepnieks, Guntars Spunde, Pauders, Mārtiņš Kvēps, Jānis Svārpstons, Valdis Purvinskis, Jānis Zips, Ulmanis, Ojārs Rubenis, Didzis Jonovs, Andrians Ļublins, Alfrēds Janevics, Jānis Plūme un Uldis Kokins.

2013.gada aprīļa otrajā pusē prokurors Piliksers digitālās televīzijas lietā nolēma grozīt apsūdzību. Vairāk nekā četros gados tiesā nopratināti 110 liecinieki, kuru liecībās izskanējušas gan jaunas, gan papildinošas detaļas, apstākļu papildinājumi un precizējumi, kā arī lietai ir pievienoti jauni materiāli, piemēram, ārvalstu dokumenti, savu lēmumu toreiz skaidroja prokurors.

Piliksers norādīja, ka apsūdzība tiek grozīta "papildināšanas vai precizēšanas virzienā", taču tās būtība paliek nemainīga.

Kā ziņots, digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar LVRTC meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un KML meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 19 personām apsūdzības uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Komentāri