Panorāma: Jelgavā darbojas vēl viena nelegālā alkohola tirgotava (VIDEO), Mixnews.lv

Panorāma: Jelgavā darbojas vēl viena nelegālā alkohola tirgotava (VIDEO)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 16. februārī plkst. 22:14

Patlaban apcietinājumā nav neviens no sešiem aizdomās turamajiem saistībā ar astoņu personu nāvi pēc saindēšanās ar nelegālā alkohola tirgotavā pagājušajā gadā Jelgavā iegādātu metanolu. Izmeklēšanu policija varētu pabeigt marta sākumā. Kaut vienā pašā Kazarmes ielas mājā nelegālais alkohols prasīja piecu kaimiņu dzīvību, nama iedzīvotāju ikdiena praktiski nav mainījusies, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Daži vietējie šo ēku tagad iedēvējuši par miroņu māju, jo šeit pēc saindēšanās ar metilspirtu aizgāja bojā vairāki cilvēki. Tā dēvētā "točka", kurā šo spirtu tirgoja, tagad vairs nedarbojas. Tomēr vietējie apgalvo, ka tepat blakus esot vēl viena, kuras nelegālo biznesu traģēdija nav iztraucējusi.

Tie nama iedzīvotāji, kuri ar nelegālā alkohola tirgošanu ir nemierā, stāties kameras priekšā nav pierunājami – bail sanaidoties ar kaimiņiem. Sūdzību gan netrūkst – "točkas" klienti trokšņo, piesārņo pagalmu, krūmos mētājas šļirces, jo ne jau tikai alkoholu viņi lieto. Savukārt tie, kurus indīgā alkohola posts skāra vistiešāk, nešķiet nobrieduši kaut ko mainīt. Uz "Panorāmas" iebildi, ka pirms kāda laika alkohola dēļ pieci cilvēki nomira, skan atbilde: "Jā? Nu un tad?"

Haris, kā sauc šo vīrieti, atzīstas, ka starp upuriem bija arī viņa draudzene, kura mira 10 minūšu laikā. Tomēr ļaunu prātu uz cilvēku, kas dziru pārdeva, viņš netur. "Es uz viņu nedusmojos. Es saku: katrs savu naudu pelna. Tā kā nekas tāds briesmīgs nav," saka Haris.

Šķiet, vietējo dusmas vairāk izpelnījies cilvēks, kurš indīgo spirtu pārdevis "točkas" saimniecei, nevis viņa pati. "Tas i zinātājs, kas to lēto [alkoholu] pārdeva. Kas tas bija? Metilspirts? Nu vot, to vajag sodīt. Nu a tie, kas te nabags to kapeiku tirgo? Nu arī jāsoda. Protams... Sodīt vajag," saka Oļģerts.

Policija noskaidrojusi, ka viss indīgais metilspirts nācis no vienas 25 litru tilpuma kannas, ko no kāda uzņēmuma Rīgā ieguvis tā darbinieks.

"Izmeklēšana uzskata, ka, norealizējot nākošajam posmam, viņš ļoti labi zināja, ko viņš ir norealizējis (..) Tā kā te runāt par to, ka "es nezināju, kur viņš tālāk lieto", "nu es domāju", būtu lieki," saka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Juris Staļgevics.

Ekspertīzes pierādījušas, ka indīgā viela kopumā paņēmusi astoņas dzīvības. Aizdomās par iesaisti nelegālā alkohola tirdzniecības ķēdē šobrīd tur sešus cilvēkus, un marta sākumā lietu jau varētu nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Neoficiāli dzirdēts – ja policijai nebūtu izdevies metilspirta piegādātājus noķert tik ātri, traģēdija būtu vēl baisāka. Pārvešanu uz "točkām" jau gaidījuši vēl simts litri nāvējošās indes.

Komentāri