Policija iegādājusies narkotiku testus autovadītāju kontrolei, Mixnews.lv

Policija iegādājusies narkotiku testus autovadītāju kontrolei

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 22. janvārī plkst. 15:16

Valsts policija (VP) par aptuveni 42 tūkstošiem latu iegādājusies kopumā vairāk nekā 8,7 tūkstošus narkotestu, kurus tuvākajā laikā plāno likt lietā autovadītāju reibuma kontrolei, ziņo aģentūra BNS.

Kā pavēstīja VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, narkotestus paredzēts izdalīt dažādām ceļu policijas ekipāžām visā Latvijā. Policijas aplēses liecina, ka iegādāto narkotestu pietiks aptuveni diviem gadiem.

VP cer, ka iegādātie narkotesti atvieglos ceļu policijas darbu un tiks iztērēts mazāk laika, lai noskaidrotu, vai vadītājs ir kādu aizliegto vielu reibumā. Tiesa, testa veikšana autovadītājam būs brīvprātīga, taču jebkurā gadījumā vadītājam, par kuru radušās aizdomas, ka viņš ir narkotisko vielu reibumā, būs jāveic ekspertīze kādā no tuvākajām medicīnas iestādēm.

Policija arī atgādināja, ka sods par transporta līdzekļa vadīšanu narkotisko vielu reibumā ir visai bargs. Tie ir 800 līdz 1000 latu, arests līdz 15 diennaktīm, kā arī vadītāja apliecības atņemšana uz vairākiem gadiem.

Policijas prakse liecina, ka šādi testi palīdz notvert vairāk autovadītāju, kuri lieto narkotiskās vielas. Jauniegādātie narkotesti ir spējīgi atklāt praktiski visas aizliegtās narkotiskās vielas.

Komentāri