Šics vēl nav iepazinies ar datu noplūdes izmeklēšanā secināto, Mixnews.lv

Šics vēl nav iepazinies ar datu noplūdes izmeklēšanā secināto

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 20. februārī plkst. 19:23

Uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādinātais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieks Mārtiņš Šics aicināts personīgi ierasties pēc Zolitūdes traģēdijas datu noplūdes izmeklēšanas atzinuma.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Šics, viņš pastā saņēmis divas vēstules no izmeklēšanas komisijas - vienā esot aprakstīti viņa padotībā esošo NMPD struktūrvienību iekšējā audita rezultāti, bet otrā viņš lūgts personīgi ierasties dienestā pēc komisijas atzinuma Zolitūdes traģēdijas lietā. Vēstuļu izsūtīšanas datums esot 7.februāris.

Šics sacīja, ka atrodas Latvijā un plāno doties pēc atzinuma tuvāko dienu laikā.

Viņš arī norādīja, ka neesot zinājis par audita veikšanu viņa padotībā esošajās struktūrvienībās, kā arī nav apmierināts ar konstatēto.

Šics nevēlējās atklāt visus audita secinājumus, tomēr minēja, ka viens no aizrādījumiem saistīts ar starpvalstu sadarbību. Esot norādīts, ka Šics nav izstrādājis sadarbības algoritmu starp Latviju un Baltkrieviju dabas stihiju gadījumos. Viņš pats skaidroja, ka algoritmu ir izstrādājis un tas patlaban ejot parasto pieņemšanas ceļu, tas nodots Iekšlietu ministrijas struktūrvienībām un apspriests ar Baltkrievijas amatpersonām.

Vēstulē Šics lūgts piecu dienu laikā sniegt skaidrojumus auditā secinātajam. Viņš gan teica, ka to būs grūti izdarīt, jo viņam aizliegts kontaktēties ar dienesta darbiniekiem.

Nekas par atļauju vai aizliegumu atgriezties amatā abās vēstulēs neesot minēts.

Kā ziņots, NMPD ir noslēdzis dienesta pārbaudi par vēl nepārbaudītas informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem, tomēr atzinumu plašākai sabiedrībai publiskos pēc tam, kad ar secināto būs iepazinies un papildu paskaidrojumus vai iebildumus sniedzis uz izmeklēšanas laiku atstādinātais Šics.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, pēc Šica komentāru saņemšanas NMPD arī pieņems konkrētus lēmumus par tālāko rīcību.

Dienesta pārbaudi NMPD sāka pērn 25.novembrī, jo 22.novembrī no dienesta darbinieka e-pasta trešajām pusēm tika nosūtītas vēl neprecizētas ziņas par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem, kā arī dzīvu cilvēku dati, tostarp diagnozes, un šos datus aizsargā likums. Uz izmeklēšanas laiku tika atstādināts dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

Šics aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes "nekropole.info" vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem. Viņš savā rīcībā pārkāpumus nesaskata.

Tikmēr Tieslietu ministrija (TM) vēstulē tiesībsargam norāda, ka informācijas publiskošana par bojāgājušajiem ar mērķi mobilizēt sabiedrību visās tās līdzdalības formās ātrākai katastrofu seku likvidēšanai un palīdzības sniegšanai tuviniekiem nav aizliegta ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu, tomēr vienlaikus uzsver, ka šī informācija ir publicējama tikai pēc mirušo personu nāves fakta konstatēšanas un līķu identificēšanas.

"Katastrofu seku likvidēšanā iesaistīto kompetento institūciju rīcībā esošā operatīvā informācija par personām - dzīvajām un bojāgājušajām - ir nepieciešama katastrofā iesaistīto kompetento institūciju darbam, un tā nav publicējama, jo tā var radīt kaitējumu personai, kura sākotnēji iekļauta mirušo personu sarakstā, bet vēlāk no tā svītrota, un tās tuviniekiem, kā arī sabiedrībai kopumā," uzsvērts vēstulē.

Iekšlietu ministrija plāno izvērtēt iespēju papildināt Valsts civilās aizsardzības plānu ar institūciju rīcību attiecībā uz personu datu publiskošanu katastrofas gadījumā.

Foto: no vietnes kasjauns.lv

Komentāri