Policija apstiprina: Vaškevičs izsludināts starptautiskajā meklēšanā (Papildināts), Mixnews.lv

Policija apstiprina: Vaškevičs izsludināts starptautiskajā meklēšanā (Papildināts)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 24. februārī plkst. 19:51

Pievienota 5.-7.rindkopa

Valsts policija apstiprina, ka ir saņēmusi uzdevumu izsludināt starptautiskajā meklēšanā kukuļdošanā apsūdzēto un no amata atstādināto Finanšu ministrijas (FM) ierēdni Vladimiru Vaškeviču, ziņo LETA.

Valsts policija nav procesa virzītājs, tādēļ policija nevar komentēt jautājumu pēc būtības, taču policijas pārstāvis Toms Sadovskis apstiprināja, ka policija ir saņēmusi uzdevumu izsludināt Vaškeviču starptautiskajā meklēšanā un viņu atrast. "Policija šo uzdevumu aktīvi pilda," uzsvēra Sadovskis.

Vaškeviča advokāts Oskars Rode jau iepriekš atzina, ka Vaškevičs atrodas Austrijā, kur turpina ārstēties stacionārā, un pēc lēmuma pieņemšanas par apcietinājuma piemērošanu viņš nav mainījis savu ārstēšanās vietu. Vaškevičs nekad nav izvairījies no tiesas, gluži pretēji - viņš vienmēr ir sadarbojies ar tiesu tik, cik to ir pieļāvis viņa veselības stāvoklis, apgalvoja advokāts.

Rode skaidroja, ka jebkuras personas izdošanai citas valsts tiesībsargājošām iestādēm ir jāievēro noteikta procesuālā kārtība. Tātad Latvijas tiesībsargājošām iestādēm jānosūta Eiropas apcietinājuma lēmums Austrijas kompetentajām iestādēm, kas saņemto dokumentu izskatīs un izvērtēs prasības likumību. Šajā gadījumā informācija būtu jāsaņem gan Vaškevičam, gan advokātiem, kas ir viņa pārstāvji.

Savukārt pirmdienas vakarā Rode informēja, ka atbilstoši Austrijas dežūrējošā tiesneša lēmumam un tiesas medicīnas eksperta slēdzienam, kas apstiprināja līdzšinējo Vladimira Vaškeviča diagnozi, piektdien, 21.februāra vakarā, viņš no slimnīcas, kur ārstējās līdz šim, pārvietots uz citu slimnīcu. Pēc Rodes teiktā, tas noticis pamatojoties uz Eiropas orderi, kas Austrijā saņemts ceturtdien, 20.februārī. Šajā slimnīcā Vaškevičs atrodas patlaban, piebilst Rode.

Pašlaik tiekot gatavota tiesas lēmuma pārsūdzība, lai panāktu Vaškeviča iepriekšējā ārstēšanas režīma atjaunošanu. Sagaidāms, ka tiesas lēmums par turpmāko Vaškeviča atrašanās vietu tiks pieņemts šīs nedēļas laikā. Advokāti gatavo arī sūdzību iesniegšanai Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Rode apgalvoja, ka šajā sūdzībā būs ietverta arī informācija par to, ka "iepriekš Latvijas drošībsargājošās iestādes ir sniegušas nepatiesu informāciju Austrijas varas iestādēm, piedēvējot Vaškevičam smagākus apsūdzības pantus".

Augstākā tiesa (AT) 20.janvārī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas lēmumu grozīt drošības līdzekli uz apcietinājumu kukuļdošanā apsūdzētajam un savulaik noziedznieku sarīkotā sprādzienā cietušajam Vaškevičam.

Kukuļdošanas lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturētais Vaškevičs tika apcietināts jau 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kā skaidroja Vaškeviča advokāte Jeļena Kvjatkovska, Vaškevičs devās uz Austriju un to atļāva tiesa, taču nepieciešamība ārstēties radās tikai tāpēc, ka Austrijā spēji pasliktinājās viņa veselības stāvoklis, kādēļ bija nepieciešama akūta operācija un pēc tam ārstēšanās.

Foto: vid.gov.lv

Komentāri