Bēgot no policijas, Rīgā gājis bojā autovadītājs (Papildināts), Mixnews.lv

Bēgot no policijas, Rīgā gājis bojā autovadītājs (Papildināts)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 25. februārī plkst. 14:53

Papildināta visa ziņa

Pirmdien Pļavniekos divi vīrieši ar nolaupītu auto bēguši no policijas, pasažieris no braucošā spēkrata izlēcis, bet vadītājs izraisīja negadījumu, ietriecoties kokā, un gāja bojā, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, ap pl.22:30 Ilūkstes ielā vadītājs, ar automašīnu "Volvo V70" bēgot no policijas darbiniekiem un nepakļaujoties vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā.

Transportlīdzekļa vadītājs no gūtajām traumām nomira neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā. Pēc trieciena automašīnas "Volvo" atlūzas un akumulators nodarīja bojājumus stāvēšanai novietotām automašīnām "Volkswagen" un "Audi".

Šobrīd ir noskaidrots, ka bojāgājušais automašīnas vadītājs ir 23 gadus vecs jaunietis, kurš iepriekš varētu būt veicis laupīšanu Koknesē. Otru iespējamo laupītāju policijas darbinieki vēl meklē. Visticamāk, otrs laupītājs ir 25 gadus vecs vīrietis. Policijas versija liecina, ka viņš bēgšanas brīdī bijis automašīnas pasažieris, kurš izlēcis no spēkrata.

Laupīšana, ar kuru abi vīrieši varētu būt saistīti, notikusi pirmdien ap pl.19:00. Kāda Kokneses iedzīvotāja dzīvoklī ieradušies divi paziņas, kas vīrieti piekāvuši un vēlāk sasējuši. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pēc sasiešanas abi vīrieši pieprasījuši naudu.

52 gadus vecajam dzīvokļa saimniekam naudas neesot bijis, un abi uzbrucēji paņēmuši automašīnas "Volvo V70" atslēgas.

Aptuveni 20 minūtes vēlāk cietušajam vīrietim izdevies atbrīvoties no važām un viņš par notikušo ziņojis policistiem. Policija izsludinājusi nolaupīto automašīnu meklēšanā. Tāpat policisti uzsākuši kriminālprocesu par laupīšanu grupā un no cietušā noskaidrojuši, ka uzbrucēji varētu būt 23 un 25 gadus veci cietušā vīrieša paziņas.

Pāris stundas vēlāk nolaupītais auto pamanīts Rīgā, Ilūkstes ielā, kur pēc aptuveni trīs minūšu ilgas bēgšanas "Volvo" vadītājs izraisījis negadījumu.

Policija automašīnai pievērsa uzmanību, jo vadītājs, ieraugot policijas auto, veica rupju satiksmes noteikumu pārkāpumu un sāka bēgt, veicot neatļautu kreiso pagriezienu un lielā ātrumā pārvietojoties pa pretējo joslu. Policisti autovadītāju aicināja apstāties, taču vadītājs nepakļāvās policistu prasībām.

Policijas darbinieki sekoja vadītājam un turpināja pieprasīt automašīnas apstādināšanu, taču bēgošais "Volvo" markas automašīnas vadītājs neapstājās un bēgšanas laikā ātrums pārsniedza 100 kilometrus stundā. Vienā no ielu krustojumiem "Volvo" vadītājs pēkšņi apturēja spēkratu un no tā izlēca automašīnas pasažieris.

Brīdī, kad policisti mēģināja aizturēt vadītāju, viņš iespieda gāzes pedāli grīdā un atkal strauji uzņēma ātrumu. Pēc dažiem simtiem metru vadītājs auto nenovaldīja, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Īsu brīdi pēc negadījuma notikuma vietā ieradās arī mediķi, taču vīrieša dzīvību glābt neizdevās.

Savukārt Rīgā, Slokas ielā, pirmdien 1992.gadā dzimusi sieviete ar automašīnu "Ford" notrieca gājēju, 1941.gadā dzimušu vīrieti, kurš ar smagām traumām tika nogādāts slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Pagājušajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 62 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši deviņi cilvēki un viens cilvēks gājis bojā. Rīgas reģionā reģistrēti 34 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši septiņi cilvēki un viens gājis bojā.

Ceļu policijas darbinieki pagājušajā diennaktī Latvijā aizturējuši četrus autovadītājus, kuru organismā alkohola koncentrācija pārsniegusi atļauto normu. Rīgas reģionā par braukšanu reibumā aizturēts viens autovadītājs.

Foto: mixnews.lv

Komentāri