Tiesa ierosina lietu Strīķes sūdzībā par viņas atbrīvošanu no amata, Mixnews.lv

Tiesa ierosina lietu Strīķes sūdzībā par viņas atbrīvošanu no amata

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 27. februārī plkst. 17:44

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien ierosinājusi lietu bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes sūdzībā par KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu atbrīvot viņu no amata.

Kā aģentūru LETA informēja tiesā, tagad atbildētājam 30 dienu laikā tiesā ir jāsniedz paskaidrojumi, un pēc tam tiks lemts par lietas izskatīšanas datumu.

Jau ziņots, ka šajā tiesā atrodas vēl viens Strīķes pieteikums. Pēc tā ir ierosināta lieta par disciplinārsoda - rājiena - atcelšanu. Lieta tiks skatīta 17.jūnijā.

Premjerministre Laimdota Straujuma iepriekš paziņoja, ka rīkojums par Strīķes atbrīvošanu netiks atcelts, jo būtiski procesuāli pārkāpumi nav konstatēti. Straujuma norāda, ka pēdējā KNAB vadītāja rīkojumā nav konstatēti būtiski publisko tiesību procesuālie pārkāpumi, kuru dēļ Ministru prezidents būtu tiesīgs rīkoties. Ņemot vērā, ka starp pusēm pastāv darba tiesiskās attiecības, konflikts būtu jārisina tiesas ceļā, uzskatīja valdības vadītāja.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei.

Pirmo reizi Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja pērn 20.decembrī, taču iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis (V) šā gada 7.janvārī šo lēmumu atcēla.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, un 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā.

Otrreiz atjaunojot Stīķi amatā, Dombrovskis uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu KNAB priekšnieka vietnieku novērtēšanai. Lai arī Dombrovskis uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

KNAB jau izsludinājis iekšējo konkursu uz vakanto KNAB priekšnieka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos amatu. Redzējums par KNAB apkarošanas jomas darba organizāciju un prioritātēm pretendentiem jāiesniedz līdz 3.martam.

Komentāri