Sākas Pistoriusa tiesas prāva slepkavības lietā, Mixnews.lv

Sākas Pistoriusa tiesas prāva slepkavības lietā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 3. martā plkst. 12:32

Pirmdien sākusies Dienvidāfrikas paraolimpiskā sprintera Oskara Pistoriusa tiesas prāva, kurā viņš tiek apsūdzēts savas draudzenes nošaušanā, vēsta LETA-AFP.

Sākoties prāvai, slavenais sportists pirmo reizi tiesas priekšā aci pret aci saticies ar nošautās draudzes māti. Ja 27 gadus vecais Pistoriuss tiks atzīts par vainīgu, viņam draud pat mūža ieslodzījums.

Pērn augustā sportista pirmstiesas noklausīšanās sēdē tika apstiprinātas apsūdzības slepkavībā un neatļautā ieroču glabāšanā. Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas, tiek apsūdzēts savas draudzenes modeles Rīvas Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā, pagājušajā februārī.

"Vēlos ieskatīties viņam tieši acīs un pati pārliecināties, kas ir noticis ar Rīvu," izteikusies modeles māte Džūna.

Paredzams, ka tiesas prāva ilgs trīs nedēļas.

Pistoriuss iepriekš izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis "šausmīgi nobijies", ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Atklātībā nonākušie fotoattēli un vannas istabas durvīs saskatāmie ložu caurumi apstiprina Pistoriusa iepriekš teikto, ka viņš šaušanas brīdī kājām nebija piestiprinājis savas īpašās protēzes.

Prokuratūra Pistoriusam uzrādījusi apsūdzību tīšā slepkavībā, par ko iespējams saņemt mūža ieslodzījumu, bet pats sportists to noliedzis.

Arī pirmdien prāvas pirmajā dienā Pistoriuss uzsvēris, ka ir nevainīgs visās apsūdzībās.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, aizpagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Komentāri