Baltkrievijas pilsonis ar auto taranē Latvijas-Baltkrievijas robežpunktu, Mixnews.lv

Baltkrievijas pilsonis ar auto taranē Latvijas-Baltkrievijas robežpunktu

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 3. martā plkst. 17:24

Kāds Baltkrievijas pilsonis nedēļas nogalē taranējis Latvijas un Baltkrievijas robežpunktu, mēģinot atgriezties dzimtenē, atsaucoties uz baltkrievu medijiem, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka, Silenes robežkontroles punktā Baltkrievijas pilsonis nav nokārtojis robežkontroles procedūras un, mēģinot ievest kontrabandas cigaretes, divreiz centies aizbēgt no robežsargiem.

Baltkrievijas pilsonis ar vieglo automašīnu "Audi A6" sestdien lielā ātrumā taranējis barjeru "Silene-Urbani" robežpunkta Latvijas pusē, bet Baltkrievijas robežsargiem pārkāpēju izdevies apturēt, vēstīja mediji.

Veicot ar automašīnu Latvijā iebraucošā Baltkrievijas pilsoņa robežpārbaudi, robežsargiem un muitai radās aizdomas par iespējamu nedeklarēto cigarešu pārvietošanu, stāstīja Pozņaka.

Robežsargi personai norādīja auto novietot padziļinātās apskates vietā. Baltkrievijas pilsonis negaidīti mainīja virzienu un, strauji uzņemot ātrumu, mēģināja izbraukt no robežkontroles punkta teritorijas un izmest no mašīnas cigaretes. Robežsargi nekavējoties novērsa radušos ārkārtas situāciju un pārkāpēju pārtvēra.

Persona ar automašīnu tika atkārtoti aizturēta un novietota stāvlaukumā padziļinātai pārbaudei.

Pēc pārbaudes robežsargi konstatēja 33 020 kontrabandas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Par pārkāpumu vīrietim izrakstīja administratīvo protokolu.

Kā sacīja Pozņaka, jau pēc procesuālo formalitāšu nokārtošanas baltkrievam acīmredzot neizturēja nervi - viņš, tā arī nesagaidot robežsarga atļauju izbraukt no robežkontroles punkta, negaidīti izskrēja no uzgaidāmās telpas, ielēca savā auto un lielā ātrumā aizbrauca uz Baltkrievijas pusi. Pa ceļam viņš pamanījās salauzt posteņa barjeru, bet personas un automašīnas dokumenti palika robežkontroles punktā.

Īsā pakaļdzīšanās beidzās jau pie Baltkrievijas robežsargu posteņa, kur bēgošo automašīnu aizturēja ar speciālām transportlīdzekļu apstādināšanas iekārtām.

Valsts robežsardzē pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma (KL) 190.panta pirmās daļas - par kontrabandu un KL 284. panta otrās daļas - par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu. Tāpat tiks pieņemts lēmums par ārzemnieka iekļaušanu personu sarakstā, kurām liegta ieceļošana Latvijā.

Komentāri