Tiesa atsāks skatīt Lemberga krimināllietu, Mixnews.lv

Tiesa atsāks skatīt Lemberga krimināllietu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 24. janvārī plkst. 09:16

Rīgas apgabaltiesā šodien 11:00 plānots atsākt tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšanu, liecina dati Tiesu informatīvajā sistēmā.

Iepriekšējā sēde šajā lietā notika pagājušā gada 15.novembrī, kad savas liecības sniedza kriminālprocesā par cietušo atzītais uzņēmējs Ainārs Gulbis, savukārt šodien iecerēts nopratināt vienu liecinieku, kurš jau iepriekš ir liecinājis tiesā.

Atgādinām, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē. Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Komentāri