Ukrainas notikumu dēļ pieaug radikālu viedokļu izplatība internetā , Mixnews.lv

Ukrainas notikumu dēļ pieaug radikālu viedokļu izplatība internetā (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 4. martā plkst. 13:15

Drošības policijas (DP) veiktā analīze liecina par pieaugošu dažādu, tostarp radikālu, viedokļu izplatību virtuālajā telpā saistībā ar notikumiem Ukrainā, ziņo LETA.

Attiecīgi pieaug arī iespējamu nacionālā un etniskā naida izraisīšanas gadījumu, kas nonāk DP redzeslokā, skaits.

Patlaban DP izvērtē atsevišķus internetā ievietotus radikālus komentārus par pēdējā laika notikumiem Ukrainā.

DP kompetencē ir izmeklēt tādus noziegumus kā nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana, aicinājums uz agresīvu karu, kā arī genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana.

Pagaidām nav publiski zināms, vai radikāli komentāri var atstāt ietekmi uz 16.marta pasākumiem. Drošības policijā arī otrdien atturējās komentēt jautājumu par Ukrainas notikumu ietekmi uz Latviešu leģionāru piemiņas dienā plānotajiem pasākumiem.

Ņemot vērā notikumus Ukrainā, šogad varētu būt augstāki konfrontācijas riski Latviešu leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, aģentūrai LETA iepriekš pieļāva bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks, atvaļināts policijas ģenerālis Juris Rekšņa.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
DP par Latvijas naudu tradicionāli kalpo kremlim.
Viņi tāpat kā kremļa šovinisti ir spējīgi tikai spārdīt vājākos.