Vanšu tilta vantīs kāpušais vīrietis bijis labi sagatavojies un iereibis, Mixnews.lv

Vanšu tilta vantīs kāpušais vīrietis bijis labi sagatavojies un iereibis

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 5. martā plkst. 14:34

Cilvēks, kurš trešdienas rītā rāpās Vanšu tilta vantīs, bijis labi sagatavojies un iereibis, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts policijā, par kāpšanu vantīs pret vīrieti sākts kriminālprocess par huligānismu jeb par rupju sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru.

Kāpšanas laikā 30 gadus vecais vīrietis bija guvis savainojumus. Policijas darbinieki viņu nogādāja ārstniecības iestādē. Pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas vīrietis tika aizvests uz Centra iecirkni Matīsa ielā.

Iecirknī policisti noskaidroja, ka aizturētais agrāk vairākas reizes tiesāts par zādzībām. Kā vīrietis paskaidrojis policijai, pirms kāpšanas ap pl.6:00 viņš iegājis kādā bārā, kur lietojis alkoholiskos dzērienus - izdzēris kausu alus un 200 gramus degvīna.

Vīrietis pašlaik atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Policija turpina izmeklēšanu.

Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa iepriekš pastāstīja, ka uz Vanšu tilta izvietotā videonovērošanas kamera darbojas patruļas režīmā - tā grozās 360 grādu rādiusā un tajā redzami notikumi ne tikai uz vantīm, bet arī uz brauktuves un tilta margām. Pateicoties videonovērošanas kamerai, otrdien no tilta margām izdevies nocelt cilvēku, kurš gribējis izdarīt pašnāvību, ielecot Daugavā.

Vīrietis, kurš trešdien uzrāpies tilta margās, ceļu augšup sācis mirklī, kad kamera novirzījusies no vantīm. Krieviņa norādīja, ka vīrietis bijis labi sagatavojies, taču atteicās atklāt detaļas, lai citi entuziasti nemēģinātu šo sasniegumu atkārtot.

Krieviņa uzsvēra, ka kamera nevar atturēt cilvēkus no kādas darbības, bet var tās tikai fiksēt. Viņa noraidīja iespēju, ka policijas darbinieki trešdien nebūtu bijuši uzdevumu augstumos, jo dažādiem dienestiem - policistiem, mediķiem, glābējiem, konstatējot negadījumu, tik un tā nepieciešams laiks, lai nokļūtu notikuma vietā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola pastāstīja, ka vantīs rāpies aptuveni 30 gadus vecs vīrietis, kurš bijis alkohola reibumā. Viņam izdevies tikt pāri dzelkšņu stieplēm gandrīz neskartam - vīrietis guvis nelielas, durtas brūces pirkstos, kuru novēršanai nav bijusi nepieciešama medicīniska vai ķirurģiska palīdzība.

Vīrietis guvis pirkstu apsaldējumus, tāpēc viņš policijas pavadībā nogādāts Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, no kurienes NMPD viņu nogādājis stacionārā "Biķernieki" ar aizdomām par gūtiem plaukstu apsaldējumiem.

Kā informē stacionāra "Biķernieki" Uzņemšanas nodaļas vadītājs Jānis Kundziņš, pēc veiktās apskates tika konstatēti viegli virspusēji abu plaukstu apsaldējumi un tālāk pacients tika novirzīts novērošanai pie ģimenes ārsta.

Izsaukumu par "vantīs kāpēju" policija saņēma trešdien pl.7:05 no kāda automašīnas vadītāja, kurš tajā brīdī braucis garām. Policistiem ierodoties notikuma vietā un sadarbojoties ar ugunsdzēsējiem, tika sākta glābšanas operācija. Ar glābēju sarūpēto pacēlāju policists nokļuva kāpēja tuvumā.

Pārrunu laikā pēc pl.8:00 policijas darbinieks pārliecināja manāmi iereibušo kāpēju nokāpt no vantīm. Vīrietis iekāpa pacēlāja grozā un pēc brīža tika nogādāts zemē.

Vanšu tilta apsaimniekošanu veic SIA "Rīgas tilti", kas 2012.gada vasarā vantis apjoza ar dzelkšņu stieplēm, lai apgrūtinātu kāpšanu. "Rīgas tiltu" valdes priekšsēdētājs Albīns Jasaitis norādīja, ka tilta vanšu drošība jau kopš pagājušā gada nodota policijai, kas uzstādījusi videonovērošanas kameras. "Jautājums, kāpēc policija šo cilvēku nepamanīja," piebilda Jasaitis.

"Rīgas tiltu" vadītājs sacīja, ka stieples pārkniebt nav iespējams, jo tam nepieciešams daudz laika, tāpēc šādas darbības noteikti tiktu pamanītas. Viņš pieļāva, ka uzkāpušais cilvēks varētu būt izmantojis kādas izbīdāmās kāpnes vai alpīnistu iemaņas, lai apietu stieples. "Tehnika visu laiku virzās uz priekšu, un cilvēki atrod jaunas iespējas, kā to apiet," piebilda Jasaitis.

Notikuma vietā strādāja gan Valsts policijas, gan Rīgas Pašvaldības policija, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas. Glābšanas dienesti veica visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Foto: lv.wikipedia.org

Komentāri