Naudas piesavināšanās dēļ no amata atbrīvo veselības centra Imanta vadītāju, Mixnews.lv

Naudas piesavināšanās dēļ no amata atbrīvo veselības centra Imanta vadītāju (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 10. martā plkst. 15:13

Naudas piesavināšanās dēļ 26.februārī uzņēmuma dalībnieku ārkārtas sēdē no amata atbrīvota Rīgas pašvaldībai piederošā veselības centra "Imanta" vadītāja Līga Brūkle, ziņo LETA.

Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes priekšniece Ilze Spūle pirmdien pašvaldības Īpašuma komitejas sēdē pastāstīja, ka Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde veikusi revīziju veselības centrā un saņemta operatīva informācija par apšaubāmiem maksājumiem, kurus 2013.gadā veikuši centra darbinieki.

Revīzijas laikā konstatēts, ka uzņēmuma galvenā grāmatvede uz savu kontu pērn pārskaitījusi aptuveni 4000 eiro veselības centra naudas. Pašvaldība iesniegusi pieteikumu Valsts policijā kriminālprocesa uzsākšanai, savukārt vainīgās amatpersonas atbrīvotas no darba.

Uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) skaidroja, ka uzņēmumos ir spēkā četru acu princips, kas paredz, ka maksājumi tiek veikti vismaz divu amatpersonu klātbūtnē. "Imantā" par uzņēmuma norēķinu kontiem atbildīga bijusi valdes priekšsēdētāja un galvenā grāmatvede - viņu rīcībā bijušas uzņēmuma norēķinu kontu kodu kartes.

Valdes priekšsēdētāja savu kodu karti esot nodevusi galvenajai grāmatvedei, kura pārskaitījusi uz savu kontu aptuveni 4000 eiro uzņēmuma naudas.

"Tas ir tiesībsargājošo iestāžu jautājums, bet valdes priekšsēdētāja, nododot savu kodu karti, ir pārkāpusi četru acu principu. Tāpēc es pieņēmu lēmumu atcelt viņu no amata," pastāstīja Ameriks.

Lai netraucētu tālāku poliklīnikas darbu, Brūkles vietā 26.februārī iecelta bērnu veselības centra "Ķengarags" vadītāja Irbe Druvita, kura veselības centra "Imanta" vadītājas amatu apvienos ar jaundibinātās pašvaldības SIA "Rīgas veselības centrs" valdes locekles amatu. Izmaiņas uzņēmuma valdē reģistrētas 6.martā.

Kā liecina "firmas.lv" informācija, Irbe "Ķengaragā" nostrādājusi vien dažus mēnešus - bērnu veselības centra amatā viņa iecelta pērn 25.oktobrī, kad šo amatu pameta iepriekšējā vadītāja Margarita Krauča.

Atbilstoši interešu konflikta novēršanas valsts amatpersonas darbībā likumam Irbei amatu apvienošanai nepieciešama Rīgas domes atļauja. Lēmums par amatu apvienošanu šodien atbalstīts Pilsētas īpašuma komitejā, bet gala lēmums par to būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Kā liecina "firmas.lv" informācija, veselības centra "Imanta" parakstītais, apmaksātais un balsstiesīgais pamatkapitāls ir 105 000 eiro.

Uzņēmums laikā no 2009.gada līdz 2012.gadam strādājis ar stabilu, vidēji 765 000 eiro lielu apgrozījumu gadā, bet uzņēmuma peļņa pēdējos pāris gados sarukusi - 2009.gadā "Imanta" guvusi 17 700 eiro peļņu, 2010.gadā - 7780 eiro, 2011.gadā - 1330 eiro, bet 2012.gadā peļņa sasniegusi 8060 eiro.

Rīgas domē 25.februārī nolemts dibināt kapitālsabiedrību "Rīgas veselības centrs", kurā juridiski tiek apvienotas sešas Rīgas pašvaldības veselības aprūpes iestādes - bērnu veselības centrs "Ķengarags", veselības centrs "Imanta", "Bolderājas poliklīnika", "Iļģuciema poliklīnika", primārās veselības aprūpes centrs "Ziepniekkalns" un "Torņakalna poliklīnika".

Par jaunizveidotā veselības centra valdes priekšsēdētāju iecelta Alina Dūdele, bet valdes locekļu amatos ieceltas Rīgas pašvaldības SIA "Primārās veselības aprūpes centrs" valdes priekšsēdētāja Daiga Pētersone un bērnu veselības centra "Ķengarags" valdes priekšsēdētāja Irbe Druvita, kura iecelta arī par "Imantas" vadītāju.

Spūle iepriekš atzina, ka uz šiem amatiem uzņēmumu konkurss nav rīkots - pretendentes uzaicinātas, ņemot vērā viņu iepriekšējo pieredzi. Dūdele par valdes priekšsēdētāju iecelta, ņemot vērā viņas pieredzi veselības aprūpes plānošanā un attīstības dokumentu izstrādē.

Komentāri 1
xoropirms 5 gadiem
Mēnesi atpakaļ biju pie Brūkles kundzes vizītē - auksta , iedomīga būtne.Kaut maza , bet taisnība.