Aiztur pret piketu par Krimas jautājumu agresīvi noskaņotu cilvēku (Papildināts), Mixnews.lv

Aiztur pret piketu par Krimas jautājumu agresīvi noskaņotu cilvēku (Papildināts) (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 10. martā plkst. 18:33

Papildināta visa ziņa

Partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) organizētā piketa "Krimas atbalstam, lai solidarizētos ar Krimas tautu" laikā pie Eiropas Savienības mājas Aspazijas bulvārī policija ir aizturējusi vienu cilvēku, ziņo LETA.

Kā norādīja kāds no piketa dalībniekiem, šis cilvēks bija saplēsis Krievijas karoga kātu.

Kā skaidroja kāds policijas pārstāvis, persona aizturēta sakaušanās dēļ. Policijas pārstāvis pieļāva, ka šis cilvēks bija noskaņots pret pasākumu.

Pēc biedrības "Par dzimto valodu!" pārstāvja Ilariona Girsa aicinājuma policija no piketa aprunāties izveda citu vīrieti. Girss žurnālistiem skaidroja, ka šis cilvēks rīkojies provokatīvi. Minētais vīrietis iekāpa policijas mašīnā, un, kā vēlāk žurnālistiem norādīja policijas pārstāvis, abas personas viena pret otru nolēmušas vērsties ar iesniegumu policijā.

Kādreizējais krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists Latvijas Krievu savienības biedrs Jurijs Petropavlovskis pirmdien žurnālistiem norādīja, ka Latvijā ir nepieciešams nodrošināt, lai tiktu ņemts vērā, ka apmēram 40% iedzīvotāju krievu valoda esot dzimtā valoda - lai krievu valoda eksistētu, nevis tikai izdzīvotu. Pasākumā piedalījās arī kustības "Par vienlīdzīgām tiesībām" koordinators Andris Tolmačovs.

Pirms šī incidenta mītiņa dalībnieki savu protestu izteica gan pie Francijas, gan pie Vācijas vēstniecības. Pie vēstniecībām tika skandēti izsaucieni latviski - "Brīvību!" - un krieviski - "Fašisms neies cauri!".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka PCTVL aktīvistu Rīgas centrā rīkotajā piketā "Krimas atbalstam, lai solidarizētos ar Krimas tautu" pirmdien piedalījās aptuveni 200 dalībnieki.

PCTVL jeb Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka uzskata, ka pikets ir sasniedzis mērķi - izmantot vārda brīvību un paust savu viedokli. Viņa izteica nožēlu, ka no iestādēm, pie kurām notika protesta akcija - Francijas vēstniecības, Vācijas vēstniecības un Eiropas Savienības (ES) mājas, viņa neredzēja nevienu, kurš būtu bijis gatavs iznākt un aprunāties. Taču eiroparlamentāriete cer, ka protestu vēstniecību pārstāvji redzēja pa logiem vai par tā norisini uzzinās no medijiem.

"Diemžēl bija mēģinājumi [traucēt pasākumu] no provokatoru puses," norādīja politiķe. Viņa pirmdien redzējusi vienu puisi, kurš iepriekšējos gados jaucis vainagu, ko Ždanoka ar atbalstītājiem bija nolikusi pie Brīvības pieminekļa 16.martā. Minētais jauneklis esot ķēries klāt LKS otram līdzpriekšsēdētājam Jakovam Plineram, skaidroja EP deputāte.

Piketētāji bija ieradušies gan ar Krievijas karogu, gan plakātiem krievu un angļu valodā. Uz tiem rakstīts "Garantijas krievu valodai no Ukrainas līdz Rīgai. Brīvību Krimai!", "Krimas tautai ir tiesības izlemt savu likteni" un "Pašnoteikšanos Katalonijai, Skotijai un Krimai".

"Daļu mūsu brāļu un māsu Krimā ir piemeklējuši smagi izaicinājumi. Tūlīt pēc Rietumu ekstrēmistu uzvaras Kijevā viens no pirmajiem lēmumiem bija vērsts pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem - krievu valoda zaudēja reģionālās valodas statusu. Ukrainas austrumu iedzīvotāji tika izslēgti no jaunās valdības veidošanas procesa," teikts partijas paziņojumā.

PCTVL apgalvo, ka Krimā pieaudzis radikāļu, kas raujas pie varas Kijevā, vardarbības risks. "Lai izdzīvotu, saglabātu savu cieņu un aizstāvētu savas intereses, Krimas tauta ņēmusi iniciatīvu savās rokās, un mēs to atbalstām. Prasām Eiropas Savienību (ES) izmantot tās ietekmi, lai nodrošinātu Krimas iedzīvotāju tiesības uz pašnoteikšanos un savu interešu aizstāvēšanu," pausts mājaslapā publicētajā uzsaukumā.

PCTVL norāda, ka šogad notiks referendumi arī par Skotijas un Katalonijas neatkarību un Eiropas kartē var parādīties divas jaunas valstis. Saskaņā ar Eiropas principiem tikai Krimas iedzīvotāji ir tiesīgi lemt par savu neatkarību vai autonomiju.

"Krimas tautai ir tādas pašas tiesības uz pašnoteikšanos, kādas jau ir izmantojušas desmitiem Eiropas tautu, nodibinot savu valsti vai izveidojot autonomiju citas valsts sastāvā," uzskata aktīvisti.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
Lūkpirms 4 gadiem
īstie Latvijas okupanti ar visiem saukļiem.