Aizvadītajā diennaktī dzēsts lielākais kūlas ugunsgrēku skaits, Mixnews.lv

Aizvadītajā diennaktī dzēsts lielākais kūlas ugunsgrēku skaits

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 11. martā plkst. 08:31

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijas teritorijā bija izbraucis uz 195 kūlas ugunsgrēkiem, liecina VUGD apkopotā informācija.

Vēl pirmdien līdz pl.21 ugunsdzēsēji bija dzēsuši 176 pērnās zāles ugunsgrēkus.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja VUGD sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele, tas šogad ir lielākais vienā dienā dzēsto kūlas ugunsgrēku skaits.

Šogad kopumā valstī reģistrēti jau vairāk nekā 648 sausās zāles dedzināšanas gadījumi.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Komentāri