Traģiska avārija Vidzemē: Gājuši bojā seši jaunieši (Papildināts 17:56), Mixnews.lv

Traģiska avārija Vidzemē: Gājuši bojā seši jaunieši (Papildināts 17:56)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 11. martā plkst. 17:56

Papildināta visa ziņa

Satiksmes negadījumā Vidzemē gājuši bojā seši jaunieši, ziņo LETA.

Jaunieši braukuši ar automašīnu "Audi" pa ceļu Taurupe-Zaube. Automašīna nobraukusi no ceļa braucamās daļas un iebraukusi grāvī.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka izsaukums par avāriju autoceļa Taurupe-Zaube 5.kilometrā saņemts ap pl.7:34. Automašīnas "Audi 100" vadītājs, iebraucot līkumā, netika galā ar automašīnas vadību un, nobraucot no ceļa, ietriecās kokā.

Kā pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) speciāliste Inga Vītola, vairāk cietušo traģiskajā negadījumā nav. "Visiem sešiem automašīnas pasažieriem konstatējām nāvi," viņa piebilda.

Pieci bojāgājušie ir vīrieši un viena sieviete. Jaunieši bijuši vecumā no 18 līdz 27 gadiem.

Tikmēr kā pavēstīja Taurupes pagasta pārvaldē, avārijā bojāgājušo tuviniekiem sniegs psihologa palīdzību.

Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis sacīja, ka četri avārijā bojāgājušie ir no Taurupes. Par diviem informācijas neesot. Stafeckis kopā ar sociālo darbinieci apmeklēja bojāgājušo tuviniekus.

Trešdien pie tuviniekiem tiks nogādāts psihologs, kā arī tikšot lemts par materiālo palīdzību bēru organizēšanai. Tuviniekiem sniegta arī medicīniskā palīdzība. Par notikušo informēta novada vadība.

Divi avārijā bojāgājušie ir no vienas ģimenes, savukārt divi jaunieši atgriezušies atpūsties no darba ārzemēs.

Pie stūres bija 1990.gadā dzimis Taurupes iedzīvotājs, kurš nesen bija atgriezies no ārvalstīm, savukārt viņa blakussēdētāja bija 1995.gadā dzimusi Nītaures pagasta iedzīvotāja.

Automašīnā atradās vēl trīs taurupieši - 1986.gadā dzimis jaunietis, 1974.gadā dzimis vīrietis un šī vīrieša 1996.gadā dzimušais dēls. Sestais bojā gājušais ir 1995.gadā dzimis Zaubes iedzīvotājs.

Šobrīd turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzus notikušā cēloņus, taču, aplūkojot notikuma vietu, policija diezgan droši var apgalvot, ka automašīnas vadītājs negadījuma brīdī brauca ar ātrumu, kas pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, kas šajā ceļa posmā ir 90 kilometri stundā.

Policija sākusi kriminālprocesu. Tāpat policija noskaidros, vai automašīnā sēdošie bija alkohola reibumā, taču policijā nenoliedz, ka spēkratā atrastas alkoholisko dzērienu pudeles.

Šī pēdējos gados nav vienīgā traģiskā avārija, kurā gājuši bojā daudzi jaunieši.

2012.gadā, Jaungada naktī, Krāslavas novadā autoavārijā gāja bojā septiņi jaunieši. Automašīna "Mazda 626", kurā brauca septiņi cilvēki, līkumā noskrēja no ceļa un iegāzās upē. Pieci no jauniešiem bija vieglā alkohola reibumā.

Avarējušajai automašīnai bijušas vasaras riepas sliktā stāvoklī. Tāpat tai nav bijusi izieta arī tehniskā apskate.

Nevienam no traģiskajā avārijā Krāslavas novadā bojāgājušajiem jauniešiem nav bijis autovadītāja apliecības.

Foto: Valsts policija

Komentāri