Par tūkstoti samazinājies ieslodzīto skaits, Mixnews.lv

Par tūkstoti samazinājies ieslodzīto skaits

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 12. martā plkst. 15:35

Šobrīd Latvijas ieslodzījuma vietā atrodas 5112 cilvēki un salīdzinājumā ar pagājušo gadu cietumnieku skaits ir samazinājies par apmēram tūkstoš ieslodzītajiem, ziņo LETA, atsaucoties uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) sniegto informāciju.

IeVP priekšniece Ilona Spure samazinājumu skaidroja ar pērn pieņemtajiem grozījumiem likumos, kas samazināja soda sankcijas par atsevišķiem noziegumiem. Tāpat arī kopējais valsts iedzīvotāju skaita samazinājums ietekmējis to, ka cietumnieku ir mazāk, turklāt daļa ieslodzīto tiek izdoti ārvalstīm.

Spure gan nešaubās, ka gada laikā daļa bijušo ieslodzīto nespēs nostāties uz pareiza dzīves ceļa un atgriezīsies cietumos.

IeVP priekšniece trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātus iepazīstināja ar vairākkārt apspriesto bēdīgo stāvokli cietuma infrastruktūrā un personālā. Piemēram, Rīgas Centrālcietumā trūkst 68 darbinieku, un tā ir teju vesela maiņa, kas nepieciešama cietuma uzturēšanai. IeVP darot visu iespējamo, lai īstenotu drošību šajā cietumā.

IeVP šobrīd arī turpina telpu auditu, kura secinājumi varētu būt zināmi pavasarī. Savukārt Tieslietu ministrija turpinot IeVP personāla auditu, par kura galarezultātu Spurei zināms nekas nav.

Komentāri