Rēzeknē noslīcis zemledus makšķernieks, Mixnews.lv

Rēzeknē noslīcis zemledus makšķernieks

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 13. martā plkst. 15:13

Aizvadītajā diennaktī Rēzeknes novada Stružānu purva ezerā noslīcis zemledus makšķernieks, ziņo LETA.

Informāciju par nelaimi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma pl.14:53. Ierodoties notikumu vietā, blakus āliņģim ugunsdzēsēji atrada vīrieša personīgās mantas un uzsāka pazudušā vīrieša meklēšanu. Apmēram 300 metrus no krasta zem ūdens 64 gadus vecais noslīkušais vīrietis tika atrasts un izcelts krastā.

VUGD norāda, ka patlaban atrasties uz ledus ir bīstami un aicina vairs uz tā nekāpt. Tāpat VUGD lūdz vecākiem pārrunāt ar bērniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas.

Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām ūdenstilpnes klāj trausls un plāns ledus. Ņemot vērā siltos laikapstākļus, turpinās strauja ledus kušana.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaiet garām personām, kas slidinās pa nedrošo ledu, bet brīdināt par bīstamību. Gadījumos, kad persona atrodas pārāk tālu no krasta, VUGD aicina nekavējoties zvanīt dienestam pa tālruni 112.

Savukārt gadījumos, kad cilvēks ir ielūzis ledū, skaļi jāsauc pēc palīdzības. Apkārtējiem jāzvana uz 112. Tajā pašā laikā ielūzušajam jācenšas saglabāt miers un nostabilizēt elpošanu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri