Viltotu dokumentu dēļ aizturēts Bangladešas pilsonis, Mixnews.lv

Viltotu dokumentu dēļ aizturēts Bangladešas pilsonis

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 19. martā plkst. 13:26

Pārbaudot uz Helsinkiem izceļojošos pasažieros, robežsargi Rīgas lidostā aizturējuši kādu Bangladešas pilsoni, kurš uzrādīja viltotu Bangladešas pilsoņa pasi ar tajā ielīmētu viltotu Grieķijas uzturēšanās atļauju, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Par viltotu dokumentu izmantošanu sākts kriminālprocess, un persona ievietota Valsts policijas īslaicīgas aizturēšanas vietā. Aizvadītajā diennaktī uz ārējām robežām konstatēti 13 robežpārkāpēji, bet viens ārzemnieks pārkāpis uzturēšanās nosacījumus.

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta kādam Krievijas pilsonim. Ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi Latvijā. Savukārt Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Gruzijas un vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.

Tāpat Rīgas lidostā robežsargi uzturēšanās nosacījumu pārkāpumus konstatējuši vienai Krievijas pilsonei. Uzturoties Latvijā, persona bija pārkāpusi kādu no Šengenas robežu kodeksa 5.pantā un Imigrācijas likuma 4.pantā minētajiem nosacījumiem.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumus robežsardze fiksējusi sešām personām - trim Lietuvas, vienam Igaunijas, vienam Krievijas un vienam Zviedrijas pilsonim.

Savukārt transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā pārkāpumi konstatēti 12 personām - pieciem Latvijas, trīs Krievijas, diviem Baltkrievijas, vienam Kazahstānas un vienam Ukrainas pilsonim. Kopumā aizvadītajā diennaktī Valsts robežsardze uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējusi 31 likumpārkāpēju.

Komentāri