Pedofila meklēšanā piesaista vairākus policijas iecirkņus, Mixnews.lv

Pedofila meklēšanā piesaista vairākus policijas iecirkņus

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 19. martā plkst. 17:53

Valsts policija (VP) ir iesaistījusi lielus resursus, tostarp piesaistījusi citu iecirkņu policistus, lai notvertu Imantas pedofilu, aģentūrai LETA pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Ministrs trešdien tikās ar Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Grišinu un Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Sozinovu. Ņemot vērā notikumus un sabiedrības uztraukumu, ministrs gribējis pārliecināties, ka patlaban VP dara visu iespējamo, lai noziedzīgā nodarījuma veicējs tiktu notverts.

Ministrs apliecināja, ka VP dara visu iespējamo un tai nevar pārmest kādu darbību trūkumu. Pedofila notveršanā iesaistīti policisti, kuri pēc būtības ir nozīmēti citu pienākumu veikšanai. "Malā noliktas" vairākas lietas, un Imantas pedofila atklāšana un notveršana ir izvirzīta par prioritāti.

Kozlovskis minēja, ka ir pastiprinātas līdzšinējās policijas patruļas, kā arī izveidotas jaunas. Meklēšanā piesaistīta arī pašvaldības policija, kas sniedz savu atbalstu.

Valsts policija kopumā ir pārbaudījusi jau 70 personas, kuru pazīmes bijušas līdzīgas policijas speciālistu izveidotajam fotorobotam un psiholoģiskajam portretam un kuri varētu būt potenciālie aizdomās turētie.

Ministrs uzteic lielo sabiedrības atsaukšanos, norādot, ka policija saņemot ļoti daudz zvanu saistībā ar šo lietu un uz visiem reaģējot. Vienlaicīgi Kozlovskis aicina sabiedrību turpināt iesākto sadarbību ar policiju, jo labāk ir vairākas reizes piezvanīt, pat ja informācija beigās neattaisnojas.

Vecākiem ministrs izteica lūgumu savas atvases pieskatīt vēl rūpīgāk, ievērojot elementārās drošības prasības. It īpaši vērība tam jāpievērš tagad, kad skolēniem ir pavasara brīvlaiks.

VP pēc pēdējo cietušo meiteņu liecībām izveidojusi divus jaunus likumsargu meklētā Imantas pedofila attēlus. Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis iepriekš informēja, ka policija joprojām aktīvi meklē jaunieti, kurš saistīts jau ar trim uzbrukumiem Imantā, kuros cietušas četras meitenes.

No jauna izveidoti ir divi uzbrucēja attēli - vienu ir zīmējis mākslinieks, ņemot vērā visu cietušo liecības, bet otrs ir veidots ar datorprogrammu pēc pēdējo cietušo liecībām.

Vīrietis varētu būt 165 līdz 170 centimetrus garš, 15 līdz 20 gadus vecs vai vecāks, bet jauneklīga izskata. Viņam varētu būt brūni, nedaudz viļņoti mati, galvas vidū mati garāki, tumšas uzacis, šaura piere, seja pumpaina, ar rētām, iešķībs deguns, uz rokām dzimumzīmes.

Iespējamais apģērbs un citas pazīmes - tumšas krāsas jaka ar zaļas krāsas uzrakstiem krūšu rajonā, balts krekls ar zilām svītrām, brūnas bikses, melni sporta apavi ar baltas krāsas šņorēm. Uz rokas uzsiets striķītis, kaklā ķēdīte ar krustiņu.

Speciālistu izstrādātais psiholoģiskais raksturojums liecina, ka viņš ir vienpatis, iespējams, lielu daļu laika pavada mājās, nedrošs par sevi, varētu būt atpalicis attīstībā. Tāpat policijai ir aizdomas, ka viņš saistīts ar Imantas mikrorajonu, proti, vai nu ir šī rajona iedzīvotājs, vai arī Imantā dzīvo viņa radi. Ļoti iespējams, ka viņš dzīvo kopā ar vecākiem.

Policija uzsver, ka izmeklētājiem ir svarīga jebkāda veida informācija - pat vissīkākā detaļa, kas pirmajā brīdī var šķist nebūtiska, var palīdzēt atrast vainīgo personu. Ikvienu, kas var sniegt kādu informāciju, policija lūdz zvanīt pa tālruni 67 086 546, 110 vai ziņot anonīmi - 67 086 677.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku. Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita.

Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Visi noziegumi pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri