Laikraksts: "Latvenergo" korupcijas skandālā iesaistīta arī Igaunija, Mixnews.lv

Laikraksts: "Latvenergo" korupcijas skandālā iesaistīta arī Igaunija

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 25. janvārī plkst. 20:10

Latvijas enerģētikas kompānijas "Latvenergo" korupcijas lietā varētu būt iesaistītas arī Igaunijas kompānijas un ar Igauniju saistītas personas, vēsta "dv.ee", atsaucoties uz publikāciju Igaunijas biznesa laikrakstā "Äripäev".

Kā norāda laikraksts, 2012.gadā Rīgas apgabaltiesa pieņēmusi diezgan dīvainu lēmumu, saskaņā ar kuru no kāda konta bankā "Eesti Krediidipank" tiek konfiscēti 442 000 ASV dolāru (233 370 lati), kas ieskaitāmi Latvijas budžetā.

Šie līdzekļi tika atklāti, izmeklējot lietu par kukuļošanu un naudas atmazgāšanu, kurā iesaistītas arī "Latvenergo" amatpersonas.

Laikraksts atzīmē, ka iespēja piedzīt naudu par labu valstij slēpjas apstāklī, ka neviena no lietā iesaistītajām nopratinātajām personām neatzīst, ka šie līdzekļi pieder viņai.

Norēķinu konts bankā "Eesti Krediidipank", kurā atradās minētie 442 000 dolāru, piederējis Virdžīnu salās reģistrētam uzņēmumam "Rosabella Investments Ltd.".

Tiesas lēmumā norādīts, ka šī uzņēmuma īpašnieki ir Igaunijas un Krievijas pilsoņi, kuriem ir Latvijas uzturēšanās atļaujas.

Atgādinām, ka 2010.gada jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja piecas "Latvenergo" vadošas amatpersonas aizdomās par kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un naudas atmazgāšanu, tostarp toreizējo "Latvenergo" vadītāju Kārli Miķelsoni.

Pamata lieta pērn rudenī tika nodota prokuratūrai, taču medijos jau 2012.gada pavasarī noplūda tās laikā noklausīto telefonsarunu ieraksti. Aizdomās par šo noplūdi tiek turēts nu jau bijušais KNAB izmeklētājs Ruslans Balakleiskis.

KNAB lūdzis saukt pie kriminālatbildības kopumā 17 personas saistībā ar amatpersonu kukuļošanu "Latvenergo" realizētajos Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) un Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC-2) rekonstrukcijas projektos.

Pagājušonedēļ Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka jau tuvākajā laikā plānots uzrādīt apsūdzības arī pārējām tā dēvētajā "Latvenergo" amatpersonu kukuļošanas lietā aizdomās turētajām personām.

Foto: pics.livejournal.com, news.bcm.ru

Komentāri