Engures policists, kurš dzērumā izraisījis letālu avāriju, sēž cietumā, Mixnews.lv

Engures policists, kurš dzērumā izraisījis letālu avāriju, sēž cietumā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 22. martā plkst. 20:14

Bijušais Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors Ainis Sarguns patlaban izcieš cietumsodu par divu automašīnu sadursmes izraisīšanu, braucot 2,4 promiļu reibumā. Šajā avārijā cieta pieci cilvēki, bet viena cietusī jauniete vēlāk nomira.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, tiesas piespriestais sods stājies spēkā pagājušā gada novembrī. Pēc vairāku sūdzību iesniegšanas apelācijas instancē krimināllieta nosūtīta uz Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamentu izskatīšanai kasācijas kārtībā.

Savukārt Augstākās tiesas Krimināllietu departaments 2013.gada 8.novembrī nolēmis atteikties pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu. Tas darīts atbilstoši Kriminālprocesa likuma 573.panta pirmajai daļai, kas paredz, ka nolēmumu tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja kasācijas sūdzībā vai protestā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu vai šā likuma būtisku pārkāpumu.

2013.gada jūnijā Tukuma rajona tiesa piesprieda Sargunam brīvības atņemšanu uz četriem gadiem bez mantas konfiskācijas. Tiesas spriedums paredzēja arī atņemt bijušajam policistam transporta līdzekļa vadītāja tiesības uz pieciem gadiem un piedzīt no Sarguna par labu trim cietušajiem morālo kompensāciju, diviem cietušajiem samaksājot katram pa 15 000 latu, bet vēl vienai cietušajai - 20 000 latu. Tāpat Sargunam saskaņā ar tiesas spriedumu vienam cietušajam jāsamaksā materiālā kompensācija 180 latu apmērā.

Lieta pēc tam pārsūdzēta un nonākusi Zemgales apgabaltiesā, kur Krimināllietu tiesas kolēģija nosprieda atcelt Tukuma rajona tiesas spriedumu daļā par morālā kaitējuma kompensāciju piedziņu un šajā daļā taisīja jaunu spriedumu, paredzot kompensāciju samazinātā apmērā.

Sarguns tika apsūdzēts par to, ka 2012.gada 17.martā Engures novadā, uz Tukuma-Jelgavas šosejas, izraisīja divu automašīnu sadursmi, līdz ar to cieta pieci cilvēki, bet viena cietusī jauniete vēlāk nomira. Policists avāriju izraisīja, būdams 2,4 promiļu alkohola reibumā.

Šajā vietā ir taisns ceļa posms. Pa to virzienā no Jelgavas uz Tukumu 1968.gadā dzimušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors no darba brīvajā laikā vadīja savu personīgo automašīnu "Honda CRV" un iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā, kur izraisīja sadursmi ar pretī braucošo automašīnu "VW Golf", kuru vadīja 1992.gadā dzimusi sieviete.

Ceļu satiksmes negadījuma dēļ cieta piecas personas - abu transporta līdzekļu vadītāji, kā arī 1993.gadā dzimusi pasažiere no "VW Golf" un divi "Honda CRV" pasažieri - 1975.gadā un 1998.gadā dzimuši vīrieši. Visi cietušie tika nogādāti medicīnas iestādēs, kur viņiem tika sniegta neatliekamā palīdzība, bet abi vadītāji tika stacionēti slimnīcā. 2012.gada 18.martā automašīnas "VW Golf" vadītāja no gūtajām traumām nomira medicīnas iestādē.

Komentāri