Britu prese apsūdz "Ask.fm" ēšanas traucējumu veicināšanā, Mixnews.lv

Britu prese apsūdz "Ask.fm" ēšanas traucējumu veicināšanā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 24. martā plkst. 19:12

Lielbritānijas prese turpina uzkurināt negācijas pret Latvijā radīto sociālo komunikāciju vietni "Ask.fm", tagad apsūdzot to pusaudžu ēšanas traucējumu veicināšanā, ziņo LETA.

Kādas britu pusaudzes māte britu laikrakstam "Herald Scotland" paudusi sašutumu par viņas meitai portālā uzdoto jautājumu, vai viņa "kādreiz pēc ēšanas ir vēmusi". Pēc sievietes domām, šāda jautājuma pieļaušana ir "liela bezatbildība, nemaz nerunājot par bīstamību, kādu rada jautājumu par ēšanas traucējumiem ievietošana šajā naidīgajā vidē".

"Ask.fm" pārstāvji laikrakstam skaidroja, ka jautājums par ēšanas traucējumiem sākotnēji ievietots krievu valodā, bet tulkojumā uz angļu valodu tam mainījusies nozīme.

"Mūsu vietnē šis jautājums parādījās tulkošanas kļūdas dēļ, kas izmainīja tā sākotnējo nozīmi. Mēs atvainojamies visiem lietotājiem, kurus šis jautājums satrauca," skaidroja "Ask.fm" preses pārstāve.

Neskatoties uz Rietumu presē uzkurināto negatīvo publicitāti, sociālā portāla "Ask.fm" reģistrēto lietotāju skaits marta sākumā pārsniedza 100 miljonus.

Portāla reģistrēto lietotāju skaits pieaug par 180 000-200 000 jauniem lietotājiem dienā. Tomēr aktīvi portālu lieto aptuveni 40%-60% no reģistrētajiem lietotājiem.

Vietne "Ask.fm" ļauj lietotājiem izveidot publisku profilu ar savu fotogrāfiju un vārdu, taču citu lietotāju profilos atļauts ievietot anonīmus komentārus un jautājumus. Tomēr ikviens lietotājs var izvēlēties nesaņemt jautājumus no anonīmiem lietotājiem.

Vairums uzdoto jautājumu ir nevainīgi, par mīļākajiem mācību priekšmetiem vai mūzikas grupām, taču daļa portāla lietotāju saskārusies ar lamām, nievām un pazemošanu, pusaudžiem uzdoti tieši jautājumi par seksu, citi jaunieši mudināti pašgraizīties vai pat izdarīt pašnāvību.

Vairāku pusaudžu pašnāvības gadījumi pēc pazemošanas sociālo komunikāciju vietnē izraisījuši plašas diskusijas vairākās angliski runājošās valstīs, kur izskanējuši arī aicinājumi bloķēt pieeju "Ask.fm".

Pēdējos mēnešos portāls ieviesis vairākus papildu drošības pasākumus, tostarp izceļot iespēju lietotājiem bloķēt anonīmos komentārus, paplašinot ziņošanas iespējas par saņemtiem naidīgiem komentāriem. Portāls arī piesaistījis bērnu tiešsaistes drošības ekspertu, ar ko kopā izskata un veic izmaiņas portāla drošības politikā.

Portāls tāpat izstrādājis interneta drošības vietni, kurā jebkurš varēs iepazīties ar internetā pieejamajiem drošības mehānismiem. Vietne arī paplašinājusi moderatoru komandu, kas daudz ātrāk spēj atbildēt uz lietotāju sūdzībām, ko ir iespējams iesūtīt manuāli, kā arī tās tiek veidotas automātiski, ja sistēma tekstā pamana kādu aizdomīgu atslēgas vārdu.

Portālu "Ask.fm" radīja piecu puišu komanda - Oskars Liepiņš, Marks Terebins, Iļja Terebins, Valērijs Vešņakovs un Klāvs Sinka.

Komentāri