Uzmanību: Garnadži sāk zagt mašīnu riteņus! (FOTO), Mixnews.lv

Uzmanību: Garnadži sāk zagt mašīnu riteņus! (FOTO)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 28. martā plkst. 14:23

Šogad auto zagļu aktivitātes nav aprobežojušās tikai ar auto spoguļu zādzību pieaugumu, ko īpaši izjuta "BMW" markas auto īpašnieki.

Šopavasar arvien populārāka zādzība kļūst auto riteņu noskrūvēšana, nereti spēkratu atstājot vien stāvot "uz klučiem", liecina apdrošināšanas sabiedrības "Balta" dati.

Gada sākumā no zagļu uzbrukumiem, paliekot bez auto riteņiem vai to rezerves riteņiem, cietuši jau 11 autovadītāji. No tiem septiņi bijuši "Toyota" "RAV4" īpašnieki, kuriem riteņi nereti nozagti kopā ar visiem diskiem. Ja pirms gada tendence vēl nebija tik izteikta, tad šajā pavasarī zādzību pieaugums, salīdzinot ar gadu iepriekš, audzis divas reizes.

фото

Cietuši arī "BMW" un "Volkswagen" markas auto, kuri savus saimniekus no rītiem pēc zagļu apciemojuma sagaidījuši, stāvot vien "uz klučiem".

"Baltas" atlīdzību direktors Ingus Savickis paziņojumā medijiem skaidro, ka riteņu zādzības biežāk notiek sezonas riepu maiņas periodā un visbiežāk tas notiek pavasaros. Riepu maiņas sezona ir jau tuvu, tāpēc "Balta" aicina iedzīvotājus pievērst vairāk uzmanības vietām, kur tiek atstāts auto, īpaši nakts laikā.

фото

Auto īpašniekiem nepieciešams atcerēties par galvenajiem drošības pasākumiem, piemēram, signalizācijas ierīkošanu, auto novietošanu apsargātā autostāvvietā vai vismaz labi apgaismotās ielās, kur paredzama biežāka cilvēku kustība, lai samazinātu zagļu mēģinājumus apzagt auto, paliekot neviena nepamanītiem, aicina apdrošināšanas sabiedrība.

Komentāri