"Liepājas metalurgs" lūgs pārbaudīt krimināllietas materiālu nopludināšanu, Mixnews.lv

"Liepājas metalurgs" lūgs pārbaudīt krimināllietas materiālu nopludināšanu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 28. janvārī plkst. 11:05

Metalurģijas uzņēmums AS "Liepājas metalurgs" vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu, lūdzot pārbaudīt faktu, ka mediju rīcībā ir nodota informācija no krimināllietas materiāliem, kas neatbilst patiesībai, informē biznesa portāls "Nozare.lv".

Kā norādīja "Liepājas metalurga" pārstāve Simona Laiveniece, krimināllieta ir ierosināta pēc "Liepājas metalurga" akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma, kuru saskaņā ar Kriminālprocesa likumu aizsargā izmeklēšanas noslēpums, un mediju rīcībā nodotie materiāli neatbilst patiesībai.

"Turklāt šī nav pirmā reize, kad no tiesībsargājošajām iestādēm mediji iegūst informāciju, kuru aizsargā izmeklēšanas noslēpums, un publicē to. Šāda situācija nav pieņemama tiesiskā valstī, jo tādas informācijas izpaušana, kas nav pārbaudīta un nostiprināta likumā noteiktajā kārtībā, aizskar personas tiesības uz taisnīgu tiesu un ir pretēja nevainīguma prezumpcijai," norādīja Laiveniece.

Viņa piebilda, ka nav pieņemama situācija, ka īstenībai neatbilstoši un nepārbaudīti fakti tiek izteikti apgalvojuma formā, un šāda rīcība nodara būtisku kaitējumu ne tikai uzņēmumam, bet arī sabiedrībai kopumā.

Lipmans vēl pagājušajā nedēļā teica, ka patlaban Ekonomikas policijas augustā ierosinātajā kriminālprocesā par uzņēmuma amatpersonu noziedzīgu rīcību notiek izmeklēšana, tāpēc viņš neko sīkāk nevarot komentēt. Jautāts, vai kriminālprocess ir ierosināts pēc viņa iesnieguma, Lipmans atbildēja noliedzoši.

Jāpiebilst, ka pagaidām nav aizdomās turēto Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pērn vasarā sāktajā kriminālprocesā par AS "Liepājas metalurgs" amatpersonu iespējamu pretlikumīgu rīcību, piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un citus aktīvus.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse apstiprināja, ka kriminālprocess sākts par faktu pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu. Šobrīd lietā aizdomās turēto nav.

Plašāku informāciju policija pagaidām nesniedz.

Foto: liepajniekiem.lv

Komentāri